Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dokonali zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej między innymi hurtowymi ilościami ciastek zawierających THC, które miały być sprzedawane na terenie województw małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Na wstępie należy zauważyć, że nie jest to pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała kuriera wraz z jego wspólnikiem, którzy przewozili 3 kg amfetaminy. Co było dalej możecie domyśleć się sami…

Baner Reklamowy

Rozbicie gangu zajmującego się produkcją i handlem ciastek z marihuaną

Operacja, która odbyła się 25 marca br., była wynikiem wielomiesięcznej pracy operacyjnej prowadzonej przez policję. W jej efekcie zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział w przestępczej grupie. Wiek zatrzymanych osób wahał się od 29 do 57 lat, a pochodzili oni z różnych regionów kraju, takich jak powiat olkuski, Kraków, Zabrze w województwie śląskim oraz powiat sędziszowski w województwie świętokrzyskim.

Podczas przeszukań policjanci ujawnili ponad 11 kg środków odurzających, w tym ponad 10 kg magicznych ciasteczek. Ponadto, zabezpieczono mienie o wartości blisko 270 tys. złotych.

Wobec pięciu zatrzymanych osób Sąd Okręgowy w Krakowie zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a w stosunku do pozostałych zastosowano różne środki zapobiegawcze, takie jak dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymanie dilerów ciastek to kolejna kropla w oceanie działań policji mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej w Polsce. Jednak czy środki i zasoby, które są kierowane na walkę z handlem marihuaną, nie mogłyby być lepiej wykorzystane w innych obszarach, takich jak walka czy ochrona przed zagrożeniami płynącymi z prawdziwej przestępczości?