Jedną z ciekawych pozycji, która bez problemów mogłaby poradzić sobie pod polską chmurką bez wątpienia jest odmiana Purple Maroc. W dzisiejszym artykule przyjrzyjmy się temu szczepowi nieco bliżej.

Purple Maroc jest krzyżówką pięknego, purpurowego i mocnego Purple Power z najlepiej wyselekcjonowaną marokańską matką odmian Moroccan, która w szczepie Purple Maroc odpowiada za zwiększoną produkcję żywicy oraz aromatycznego charakteru. Odmiana ta buduję piękną masę, a podczas zaawansowanego okresu kwitnienia wręcz trudno oderwać od niego wzrok. Szczep jest dziełem Female Seeds i jest jednym z topowych szczepów dedykowanych na uprawy zewnętrzne.

Baner Reklamowy

Z racji na to, że rośliny Purple Maroc nie lubią zmian otoczenia oraz nasłonecznienia, producenci nie zalecają wstępnej wegetacji wewnątrz, a następnie przenoszenie sadzonek na spoty ponieważ może to spowodować spowolnienie rozwoju roślin.

Producenci zalecają wysiewanie w okresie od połowy kwietnia do połowy maja, ale również późniejszy wysiew pozwoli na całkiem przyzwoity plon. Odmiana jest bardzo odporna na szkodniki oraz choroby grzybowe. Purple Maroc jest gotowy do zbioru nawet w połowie września.

Purple Maroc występuje w dwóch fenotypach. Pierwszy charakteryzuje się wyjątkową produktywnością żywicy oraz wybarwianiem się pąków na purpurowy kolor, któremu towarzyszy piękny, cytrusowy aromat. Drugi fenotyp to klasyczna zieleń o bardzo ziołowo-owocowym aromacie. Kwiaty zawiązują się nieco później, ale nie zostaje on w tyle z jakością produktu końcowego.. Purple Maroc to gwarancja mocnego i długiego haju, który nie zniechęca do działania.

Kolekcjonerskie nasiona szczepu Purple Maroc znajdziesz w autoryzowanym i największym polskim seedbanku – GanjaFarmer, gdzie korzystając z kodu rabatowego “420Polska” otrzymasz zniżkę na swoje zamówienie!

Artykuł nie ma na celu namowy, ani zachęty na wysiew nasion oraz uprawę konopi indyjskich w krajach, gdzie jest to prawnie zabronione. Tekst ten stanowi jedynie ciekawostkę dla miłośników botaniki.