Polska firma konopna wkracza na rynek medycznej marihuany z nowymi produktami, a to wszystko dzięki współpracy z Sanity Group, której inwestorem jest znany raper Snoop Dogg. To może oznaczać kolejny ważny krok w rozwoju branży konopnej w Polsce.

Centrum Medycyny Konopnej (CMK) ogłosiło niedawno swoją współpracę z Sanity Group, niemieckim przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji leków na bazie medycznej marihuany. Co jeszcze bardziej porywające, swoje pieniądze w Sanity Group zainwestowali nie tylko Snoop Dogg – o czym pisaliśmy tutaj, ale także koncern tytoniowy British American Tobacco oraz znany fundusz RedAlpine.

Baner Reklamowy

Jak donosi serwis inwestuj.pl, przedstawiciele CMK wyrażają swój entuzjazm co do rozpoczętej współpracy. Warto zaznaczyć, że CMK będzie miało pełną odpowiedzialność za kluczowe produkty w ramach tej współpracy, co świadczy o zaufaniu Sanity Group do ich wiedzy i doświadczenia. Rafał Szabłowski, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój CMK Pharma, podkreślił, że CMK ma bardzo zdolny i aktywny zespół specjalistów, a perspektywy rozwoju rynku marihuany medycznej w Polsce wydają się obiecujące.

CMK ma bardzo zmotywowany i dynamicznie działający zespół, a perspektywy rozwoju polskiego rynku marihuany medycznej są bardzo dobre. Powierzenie nam nie tylko dystrybucji, ale też pełnej odpowiedzialności za kluczowe produkty, jest dowodem zaufania Sanity Group dla naszej wiedzy i doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że współpraca istotnie wzmocni całą Grupę CMK oraz przyczyni się do zdobycia przez nasze spółki pozycji liderów w swoich  segmentach rynku – Rafał Szabłowski, członek zarządu CMK Pharma

Ale czym dokładnie jest Centrum Medycyny Konopnej? To grupa kapitałowa, która działa na rynku konopnym. W jej skład wchodzi specjalistyczna placówka medyczna oferująca kompleksową terapię medyczną marihuaną, oraz spółka farmaceutyczna zajmująca się wprowadzaniem na rynek leków na bazie konopi. Firma ta działa od czerwca 2021 roku i jest wspierana przez fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, który specjalizuje się w budowie i rozwoju start-upów na szybko rosnących rynkach.

Dlaczego więc ta współpraca z Sanity Group jest tak istotna? Współpraca ta pozwoli CMK na wprowadzenie na polski rynek aż 8 kluczowych leków oraz innych wyrobów farmaceutycznych i kosmetyków opartych na kannabinoidach. To ogromna szansa dla pacjentów, którzy korzystają z terapii medycznej marihuaną, ponieważ zwiększy dostępność tych leków. Ponadto, różnorodne portfolio produktów Sanity pozwoli lekarzom jeszcze skuteczniej dostosowywać terapię do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Mamy nadzieję, że te obiecujące plany CMK przyniosą pożądane rezultaty, a już w 2024 roku polskie apteki będą mogły oferować nowe leki oparte na medycznej marihuanie. To krok w kierunku poprawy dostępu do terapii dla wielu pacjentów w Polsce.

Jeśli szukasz sprawdzonej i rzetelnej kliniki konopnej, która poprowadzi twoją terapię medyczną marihuaną, koniecznie zajrzyj na KonopnyMed!