Znana restauratorka Magda Gessler popiera leczenie medyczną marihuaną. Gwiazda takich programów jak „Kuchenne Rewolucje” czy „Master Chef” podkreśla, że medyczna marihuana pomaga zwalczać choroby nowotworowe.

Baner Reklamowy

Dla zagorzałych fanów pani Magdy nie jest nowością, że jej partner, Waldemar Kozerawski mieszka w Kanadzie, gdzie Magda Gessler odbywa regularne kursy. Jak wiadomo, w Kanadzie miesiąc temu zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych, a medyczne stosowanie konopi indyjskich jest tam dozwolone od ponad 20 lat.

„Rząd kanadyjski uznał marihuanę za legalne lekarstwo, które można kupić w aptece bez recepty. Wiele osób chorych ma również świadomość, że olej z konopi, który można dostać w niektórych państwach w Europie, jest lekiem o dużej sile niszczenia nowotworu”

– powiedziała Gessler w wywiadzie dla serwisu SE.pl

Restauratorka jakiś czas temu została ambasadorką akcji „Diagnostyka Jajnika” uświadamiającej i nawołującej do regularnych badań ginekologicznych. Wspomina również, że medyczna marihuana jest w stanie pomagać w zwalczaniu chorób nowotworowych.

Hasłem tegorocznej Kampanii Diagnostyki Jajnika jest: „REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co myślisz…”

Marihuana lepsza od papierosów

Magda Gessler nie zachęca i nie promuje palenia marihuany, ale uważa, że jest to używka pozytywnie wpływająca na nastrój oraz podkreśla, że medyczna marihuana jest w stanie pomagać w zwalczaniu chorób nowotworowych.

„Nie podpowiadam, żeby codziennie palić trawkę, chociaż jest lepsza od papierosów i ewidentnie wpływa na humor oraz ogólny stan psychiczny, ale warto wiedzieć, jak się można ratować”

– Tłumaczy gwiazda telewizji

Oczywiście, warto wiedzieć jak się ratować. 24 października zatwierdzono pierwszy wniosek o rejestrację suszu medycznej marihuany, który importowany ma być właśnie z Kanady. Dzielmy się więc informacjami na temat medycznych zastosowań konopi. Edukujmy najbliższych i znajomych ze swojego otoczenia.