To nie żart, możesz teraz kupić wysokiej jakości zioło od Francisa Ford Copolla, reżysera znanego filmu opowiadającego o losie mafijnej rodziny Corleone – „Ojciec Chrzestny”.

Baner Reklamowy

Od ponad 40 lat Francis Coppola zajmuje się także produkcją i sprzedażą wina. Wino Coppoli, które produkowane jest dokładnie od 1975 roku cieszy się sporym uznaniem wśród koneserów win.

Marihuana od twórcy „Ojca Chrzestnego”

Kolejnym biznesem w jaki zaangażował się znany reżyser jest sprzedaż marihuany. Ale towar, jaki oferuje Coppola nie jest byle jaki.

Marka Constellation Brands, która jest właścicielem wielu dużych winnic w regionie i ogłosiła inwestycję 4 mld USD w Canopy Growth, idąc jej śladem Coppola postawił na nowe, niezależne przedsięwzięcie spod znaku The Family Coppola, zakotwiczone w hrabstwie Sonoma i nazwane oryginalnym, sanskryckim terminem Sána Company LLC.

Firma stwierdziła, że ​​jej intencją jest „ożywienie progresywnej wizji pionierskiej produkcji najwyższej jakości, konopi uprawianych na słońcu przez zrównoważone rolnictwo”.

„Wino i marihuana to dwa starożytne dary Matki Natury, które łączy troskliwa produkcja, podobne warunki gruntowe i temperament.”

– podsumowuje Copolla

Jaki szczep oferuje Sána Company?

Zioło dla Sána Company będzie uprawiane przez dwóch współzałożycieli plantacji Johnny’ego Deima i Bretta Todoroffa. Duet ten wytypował szczep, w którym dominują geny sativa, szczep, w którym dominują geny indica oraz hybrydę tych obu linii genetycznych.  Wszystkie odmiany uprawiane są na oddzielnych działkach, na różnych wysokościach, aby oddziaływały na nie różnorodne mikroklimaty regionu.

Każdy pojemnik z kwiatami jest pakowany razem w puszkę w kształcie butelki wina, zwieńczoną etykietą Coppola i wytłoczonym liściem trawki.

W Północnej Kalifornii mieszkańcy będą mogli kupić specjalny zestaw, w którego skład wchodzi butelka wina Coppoli, akcesoria do palenia i specjalną mieszanka marihuany. Detaliczna cena zestawu wyniesie 99$.

Oczywistym faktem jest, że produktu nie zobaczymy na półkach polskich sklepów. Te wspaniałe zestawy dostępne są jedynie w stanach, gdzie zalegalizowana jest marihuana do użytku rekreacyjnego.