Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na trasie Cieszyn-Katowice ujawnili marihuanę ukrytą w paczkach po czipsach. W ujawnieniu towaru po raz kolejny pomógł “Blunt” – pies wyszkolony do tropienia środków odurzających.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas rutynowej kontroli busa jadącego z Cieszyna do Katowic. Podczas sprawdzania bagażów każdego z pasażerów. Obecny na miejscu pies tropiący pokazał swoje zainteresowanie jednym z bagaży, w którym znajdowały się paczki po czipsach.

Baner Reklamowy

Pies tropiący nie wykazuje zainteresowania w przypadku smacznych ziemniaczanych przekąsek, co jedynie bardziej wzbudziło podejrzenia „celników”. Jak się okazało, w hermetycznie zapakowanych paczkach ukryte były woreczki z marihuaną. Łącznie zabezpieczono 261,10 grama ziela konopi indyjskich, którego wartość oszacowano na blisko 8 tys. złotych.

Właścicielem „smacznego” bagażu okazał się 37-letni mieszkaniec Śląska, który natychmiast został zatrzymany, a następnie przesłuchany w prokuraturze. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.