Co raz częściej służby wpadają na trop przesyłek, których zawartość różni się od tej deklarowanej w dokumentach przewozowych. Tym razem celnicy przechwycili przesyłki zawierające marihuan ę, które nadane zostały w USA oraz Wielkiej Brytanii. Obie paczki miały trafić do Kielc.

To już kolejne przesyłki z „cali weedem” przechwycone przez polskich celników. O podobnej sytuacji pisaliśmy w maju, kiedy między poduszkami i kołdrami ukryte były pakunki z marihuaną oraz w sierpniu, kiedy to w paczce nadanej na terenie USA, zamiast odzieży i obuwia służby ujawniły susz konopi indyjskich.

Baner Reklamowy

Tym razem to funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie natknęli się na dwie podejrzane paczki. Według deklaracji nadawcy, wewnątrz przesyłki nadanej w USA powinny znajdować się szaty bokserskie, jednak w trakcie kontroli okazało się, że zawartością paczki było prawie 350 gramów marihuany. Z kolei w przesyłce nadanej w Wielkie Brytanii celnicy odkryli 17 gramów marihuany. W obu przypadkach w ujawnieniu pomogło urządzenie RTG.

Sprawa została skierowana do jednostki policji w Lublinie, która prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie do kogo miały trafić przesyłki.