Podczas rutynowej kontroli przesyłek prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową, do sprawdzenia wytypowano przesyłkę nadaną w USA mającą zawierać poduszki, pościel oraz słodycze, zamiast których znajdowało się w niej 30 kilogramów marihuany.

Zgodnie z deklaracją na przesyłce, wewnątrz znajdować się miały poduszki z bambusowym wypełnieniem, pościel, koce, ręczniki oraz słodycze. Tylko jedna z kilku poduszek wypełniona bambusem. Pozostałe poduszeczki zawierały foliowe, hermetyczne pakunki zawierające marihuanę. W akcji pomogli również funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji wraz z psem służbowym Nutką, który wyszkolony jest do wykrywania substancji odurzających.

Baner Reklamowy

Jak ustalono przesyłka nadana została w USA, a adresatem foliowych „poduszek” wypełnionych zielonym suszem był 41-letni mieszkaniec Radomia. Został on już zatrzymany przez policję

Zabezpieczona marihuana została przekazana policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, ustalili i zatrzymali adresata przesyłek, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Radomia – informuje rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Podejrzany o przemyt mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie postawiono mu zarzuty. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z tą sprawą.