W majowym klimacie do Gdańska zawija Kanaba Fest. To już VI edycja targów, które skupiają się nie tylko na prezentacji wystawców z całego świata.

Bezpłatna Strefa Edukacyjna przygotowana przez aktywistów i ekspertów, Kids Zone, warsztaty, wystawy, muzyka, Strefa Chillu — wszystko to w samym centrum imprezowej części Gdańska, w Plenum, 7-8 maja —  w dniu otwarcia ul. Elektryków.

Baner Reklamowy

Pomysł na pierwsze w Polsce konopne targi pojawił się podczas spaceru pośród szczytów roślin w trakcie dni konopi w Kurozwękach. Przez dwa pierwsze lata Kanaba towarzyszyła targom Slow, a w 2019 udało się osiągnąć to, o czym organizatorzy marzyli od początku i targi odbyły się samodzielnie.

Teraz VI edycja Kanaba Fest (jak ten czas leci!) zawija do Gdańska, aby po Warszawie i Krakowie kolejny raz edukować, jednoczyć i promować pod konopną banderą. Bo jeśli konopie mają sojusznika i swoją bezpieczną przystań, to jest nim właśnie Kanaba.

Targi odbędą się 7-8 maja w Gdańskim Plenum, czyli postindustrialnej przestrzeni, rozrywkowym centrum miasta przy ul. Elektryków, która otwiera się w tym samym dniu. Plenum to przestrzeń kreatywna położona w sercu Stoczni Gdańskiej. To 3000 m2, które w trakcie weekendu zazielenią się konopiami.

Jednak Kanaba Fest to więcej niż targi pełne wystawców z całego świata, którzy przez dwa dni będą prezentować m.in. kolekcjonerskie nasiona, sprzęt do upraw, kosmetyki, ubrania, olejki CBD. Kanaba od początku ma edukować i zachęcać do rozmowy, przełamywać kolejne bariery, wspierać aktywistów, pacjentów, pasjonatów oraz zachęcać osoby, które o właściwościach konopi jeszcze nie słyszały, do przyjrzenia się i przekonania, w czym mogą pomóc im te rośliny.

Razem z otwarciem targów startuje bezpłatna Strefa Edukacyjna. Dostęp do niej mają wszyscy, którzy pojawią się w Plenum. Zespół Kanaba wierzy bowiem, że wiedza o konopiach powinna być powszechnie dostępna. Strefa przygotowana została wspólnie przez aktywistów, ekspertów i edukatorów. W dwa dni poruszone

zostaną liczne aspekty dotyczące konopi. Prelegenci opowiedzą o sytuacji prawnej w Polsce, o tym, w jaki sposób zacząć przygodę z uprawą, jak włączyć roślinę do diety oraz w jaki sposób przygotować się do terapii konopnej. Nad całością czuwać będą Jakub Gajewski (Wolne Konopie) i Mateusz Zbojna (Otwieramy Oczy).

Zaraz obok odbędą się warsztaty z wiedzy praktycznej. Tworzone będą materiały z konopi, takie jak papier czy cegły. Organizatorzy udostępniają również specjalistyczne wykłady w salach projekcyjnych oraz Kids Zone – czyli warsztaty dla maluchów.

Ale nie samą nauką człowiek żyje, dlatego w przestrzeń targów wpisana została również rozrywkowa strona cannabis — wystawa zdjęć, obrazów i mnóstwo muzyki. W sobotę minimalowe bity, a w niedzielę basowe i połamane nuty, wypełniające przestrzeń również na afterparty, którego sponsorem w tym roku została firma Mascotte. Jeśli poczujecie się zmęczeni, to żaden problem, bo w Plenum znajdziecie Strefę Chillu, rozstawioną w okolicy baru.

Organizatorom zależy na tym, aby poza zakupami i edukacją, stworzyć okazję do rozmowy, przybicia piątki, integracji. To tutaj, podczas Kanaby, tworzą się nowe konopne kooperacje, projekty i pomysły. To tutaj społeczność spotyka się i ma moment, aby świętować i porozmawiać. Szukacie pomysłu na to, aby “wejść” w konopną branżę? Lepszej okazji nie będzie.

Niezmiernie miło patrzeć jak Kanaba Fest, która jeszcze kilka lat temu była ambitnym pomysłem, materializuje się, zmienia i gromadzi wokół siebie nie tylko fanów, ale też nowe osoby w uniwersum konopi, a także opływa świat, angażując coraz to nowe firmy z naszego globu.

Aby dotrzeć do jak największej grupy przyszłych zwolenników, Kanaba przekracza kolejne granice. Konopie od zawsze są branżą, którą trudno jest promować w tradycyjnych mediach, a mimo wszystko przed targami w Gdańsku zobaczycie słupy SKM ozdobione grafikami Kanaby, a w lokalnych rozgłośniach usłyszycie reklamę targów.

Dobrze, że w Polsce tworzy się wydarzenie na skalę europejską, które nie tylko łączy wszystkie aspekty konopi i jej zwolenników, ale sprawiają, że konopie stają się bardziej popularne.