Kolejne pozytywne wieści ze świata medycznej marihuany! Spectrum Therapeutics wkracza z nową propozycją, która wkrótce pojawi się w aptekach. „Krypton” jest pierwszą odmianą na polskim rynku konopi, której stężenie THC wynosi 25%.

Jak poinformował serwis budcare.pl, dzisiaj, 26 stycznia 2024 roku, w systemie Kamsoft pojawiły się świeże dane dotyczące rejestracji Cannabis flos, Canopy Growth 25%, CBD poniżej 0,5%. Nowa odmiana, o nazwie „Krypton”, cechuje się zawartością 25% THC i mniej niż 0,5% CBD.

Baner Reklamowy

Za produkcję i wprowadzenie tej odmiany na rynek odpowiada firma Spectrum Therpeutics, renomowana firma znana ze swoich wysokiej jakości produktów, takich jak „Red No. 2” czy „Bakerstreet”, które są częstym wyborem pacjentów.

Jako ciekawostka dodamy, że nazwa „Krypton” wydaje się nawiązywać do planety z kultowych komiksów wydawanych przez DC Comics – Superman. Mamy nadzieje, że ta pozycja zaskoczy nas swoimi „super mocami”.

Genetyka i profil terpenowy odmiany Krypton

W skład profilu terpenowego odmiany Krypton wchodzi głównie mircen, limonen, kariofilen i linalol oferując szerokie spektrum aromatów, od ziemisto-ziołowych, przez kwaśno cytrynowe, aż po ostre, pieprzne nuty.

Podobnie jak pozostałe odmiany oferowane przez Spectrum Therapeutics, opakowanie zawierać będzie 5 gramów suszu. Podobnie jak Bakerstreet, zapakowany będzie w czarny pojemnik, który wyróżniać się będzie złotą nakrętką.

Kiedy spodziewać się pierwszej dostawy odmiany Krypton?

Według naszych informacji pierwszej dostawy suszu możemy spodziewać się w połowie Lutego. Przedstawiciel firmy Spectrum Therapeutics – Tomasz Witkowski – opublikował na swoim profilu informacje, że susz trafi do polskich hurtowni 14 Lutego.

Tomasz Witkowski trzymający hermetyczne opakowania zawierające odmianę Krypton

Można zatem przypuszczać, że pacjenci będą mogli zacząć terapię z tą odmianą w drugiej połowie przyszłego miesiąca.

Odmiana „Krypton” zapowiada się bardzo interesującym uzupełnieniem do obecnej oferty suszu na polskim rynku.