Służby udaremniły kolejną już próbę przemycenia marihuany z USA do polski. Tym razem zgodnie z deklaracją w paczce powinna znajdować się odzież oraz obuwie.

Kilka miesięcy temu Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt marihuany z USA. Zamiast poduszek w przesyłce funkcjonariusze znaleźli torby pełne zioła – przeczytasz o tym tutaj.

Baner Reklamowy

Przemyt cali weedu udaremniony

Jak donosi TVN24, tym razem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w jednym z magazynów celnych odkryli podejrzaną przesyłkę, w której zgodnie z deklaracją miały znajdować się buty oraz ubrania. Zachowanie psa tropiącego towarzyszącemu podczas rewizji wskazywało, że mogą tam znajdować się środki odurzające. Zamiast odzieży i obuwia wewnątrz znajdywały się cztery hermetyczne wiaderka plastikowe, w których ukryte było sześć foliowych toreb zawierających susz roślinny.

Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. Jej łączna waga to prawie 2,7 kilograma, a wartość blisko 134 tysiące złotych – poinformowała Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa.

Przemyt Marihuana USA Cali
Marihuana przemycona z USA znaleziona przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej. (fot. Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa).

Trwają czynności mające ustalić kto był odbiorcą przesyłki. Prowadzeniem tej sprawy zajmuja się Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.