Całkiem niedawno wspominaliśmy o sportowcu (triathloniście), który zupełnie serio uważa, że marihuana pomaga mu w treningach i osiąganiu lepszych wyników podczas zawodów. A potem obserwowaliśmy komentarze pełne niedowierzania albo też lekkiej szyderki. A jak się okazuje – ćwiczenie po buchu, albo dwóch, ewentualnie ośmiu jest coraz bardziej popularne.

Baner Reklamowy

>> Tutaj nasz wcześniejszy artykuł >> Trawka może być środkiem dopingowym?

Nie zrozumcie nas źle – sami wolimy jednego z drugim nie łączyć, albo inaczej – preferujemy właściwą kolejność: najpierw ćwiczenia, potem zielona nagroda. Ale jak się okazuje – są ludzie, którzy potrafią wykorzystać trawkę na swoją sportową korzyść. Co więcej, istnieje sporo odmian, które doskonale się do tego nadają. Oto kilka z nich.

sour cheeseSour Cheese to hybryda z nieznacznie dominującymi cechami sativy (około 60/40), która zapewnia użytkownikom przyjemną równowagę i doskonałe połączenie wysokiej energii i relaksu. Powinna dostarczyć użytkownikowi wystarczającą ilość witalności, pozwalającej przejść przez trening, bez ryzyka jego przedwczesnego zakończenia.

Super-Lemon-Haze
Kolejna hybryda z dominującymi cechami sativy, Super Lemon Haze z pewnością da ci więcej niż wystarczającą ilość energii, a jej wpływ na umysł ma szansę zmotywować do wejścia na siłownię. Jednakowoż małym problemem może być bardzo wysoki poziom THC oscylujący w okolicach 25 procent, więc zalecamy nie palić zbyt dużo przed siłką.

Orange-DieselNastępną odmianą z przewagę sativy jest Orange Diesel, często stosowana w leczeniu ADD lub ADHD. Jeśli masz problemy z koncentracją lub próbujesz lepiej skupić się na treningu, może to być dla ciebie idealne rozwiązanie. Kilka buchów tego szczepu i powinieneś znaleźć energię w sobie, aby dać z siebie wszystko. Lub po prostu wstać z łóżka. Tak czy inaczej – działa.

HarlequinMieszanką z większą zawartością genów konopi siewnych, która również może wam pomóc w osiągnięciu lepszej formy fizycznej jest Harlequin. Mamy tu do czynienia ze znacznie wyższym współczynnikiem sativy do indica (aż 75/25 %). Dodatkowo jest stosunek CBD:THC wynosi 5:2, a zatem możesz liczyć na ogromny przypływ energii, bez zbytniego zmulenia. Ten szczep może wydawać się wręcz dopingiem, a nie odmianą trawki, jeśli wydzielisz odpowiednią ilość.

Sour-DieselSour Diesel to jedna z bardziej klasycznych odmian trawki, a jednocześnie – doskonały sposób na poprawienie treningu. Diesel zapewnia swoim użytkownikom euforyczny stan spowodowany, ożywieniem umysłu, więc może być idealny do jogi lub jakiegokolwiek innych ćwiczeń, wymagających – przede wszystkim – siły umysłu.

ghost train hazeGhost Train Haze, to mieszanka siewna, jedna z najsilniejszych na rynku, zwykle zawiera 25 procent THC. Trzeba z nią uważać, ponieważ niskie dawki rzeczywiście świetnie stymulują kreatywność i koncentrację, jednak jeśli się z nią przesadzi można – zamiast ochoty do wysiłku fizycznego – można nabawić się paranoi. Tym niemniej to wyborny stymulant przed treningiem, o ile nie palisz go zbyt dużo.

Jack-HererJack Herer, jeden z najpopularniejszych szczepów na rynku i jeden z najlepszych szczepów stymulujących trening, podnosi swoich fanów na duchu, dając euforyczny efekt. Jeśli jesteś coraz bardziej zdenerwowany i chcesz się jakoś zaktywizować, to idealne rozwiązanie. Powinien także dostarczyć ci wystarczającej ilości energii, aby przejść przez trening, bez większych kryzysów.

Chocolope-strainChocolope nie należy do szczególnie znanych szczepów, ale na pewno daje kopa. Palenie tej sativki podnosi na duchu, poprzez motywujący high, która bez wątpienia wydostanie cię z łóżka i na siłownię. Jeśli uda ci się zdobyć trochę Chocolope, postaraj się zostawić jej trochę na chwilę przed treningiem.


Durban-PoisonDurban Poison
jest czystą sativą, znaną ze słodkiego zapachu i energetycznych właściwości. To idealna odmiana do palenia na produktywny dzień, więc dlaczego nie wziąć kilku wdechów przed wyjazdem na siłownię lub na wycieczkę rowerową?


greencrack-960x600Nie nazywają tego
Green Crack bez przyczyny. Ta mieszanka z dominującymi cechami sativy, wprowadza użytkowników w ożywczy stan, dzięki szmerom-bajerom w głowie, a także ogromnemu wzrostowi energii. Zajaranie Green Cracku w ciągu dnia z pewnością zapewni ci skupienie. Istnieje także odmiana Green Crack z przewagą indiki, która oferuje użytkownikowi bardziej zrelaksowany, spokojny stan, również dobrze służący ćwiczeniom wymagającym koncentracji, takich jak joga i tai-chi.

 

(źródło: HighTimes.com)


>> Poczytaj także o innych szczepach marihuany na naszej stronie >> ODMIANY KONOPI