Plantacja konopi indyjskich ujawniona w miniony weekend w gminie Wilków ukryta była na trampolinie i należała do 16-letniej ogrodniczki.

W sierpniu pisaliśmy o 15-latku, który wmówił rodzicom, że jego plantacja konopi to rzadka odmiana czarnych pomidorów. Tym razem w gminie Wilków funkcjonariusze ujawnili należącą do 16-latki plantacje konopi indyjskich, którą ukryła na trampolinie.

Baner Reklamowy

Jak poinformowała w policyjnym komunikacie Sabina Piłat-Kozieł z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, w poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Wilków doszło do interwencji policjantów podejrzewających 16-latkę o posiadanie marihuany oraz uprawę konopi.

„Mundurowi sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na posesji zamieszkiwanej przez 16-latkę. Ich wzrok przykuła trampolina schowana w zaroślach. Okazało się, że na jej macie w doniczkach znajdowało się 12 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu” – dodaje Sabina Piłat-Kozieł. 

Po za roślinami u nastolatki ujawniono także susz marihuany. Teraz nastolatka odpowie posiadanie i nielegalną uprawę narkotyków przed Sądem Rodzinny i Nieletnich.