Dzielnicowy w jednej z miejscowości w gminie Kleszczele ujawnił plantację konopi indyjskich w tunelu foliowym w przydomowym ogródku. Jej właścicielem był 15-latek, który swoim rodzicom powiedział, że uprawia rzadkie, czarne odmiany pomidorów.

Jak twierdzą rodzice chłopaka, szczególnie troszczył się on o swoje roślinki. Są one w dużo lepszej kondycji niż inne rośliny w foliowym tunelu, którymi opiekowali się rodzice nastolatka.

Baner Reklamowy

Krzaki rosły na środku posesji w 5 donicach. Kolejne 5 konopi policjant znalazł w tunelu foliowym, również na tym samym podwórku. W trakcie rozmowy z właścicielami posesji dzielnicowy ustalił, że rośliny te posadził ich 15-letni syn. Rodzice chłopaka byli przekonani, że ten uprawia pomidory. Twierdzili, że syn szczególnie o nie dbał, wynosił na słońce i podlewał, mówiąc, że jest to rzadko spotykana odmiana czarnych pomidorów – mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.

W trakcie przeszukania pokoju nastolatka, funkcjonariusze ujawnili również woreczek strunowy z zawartością suszu marihuany, co potwierdziło badanie narkotesterem.

Jeszcze tego samego dnia chłopak został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Białegostoku, a następnie trafił pod opiekę rodziców. O jego losie zadecyduje sąd rodzinny.