konopie indyjskie
Wrocław: ujawniono ponad 1000 krzewów konopi indyjskich
Reklama na 420 Polska

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na terenie powiatu wrocławskiego zlikwidowali dwie sporych rozmiarów plantacje konopi indyjskich.

Ustalenia policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy pozwoliły wytypować miejsce, w którym może być prowadzona uprawa marihuany. Obserwacje domu doprowadziły do wylegitymowania mężczyzny pochodzącego z Ukrainy, w którego towarzystwie weszli na teren podejrzanej posesji.

Szybko udało się zlokalizować dwa foliowe tunele, w których rosły konopie, oraz dwa namioty uprawowe w kotłowni, oraz jeden, który ukryty był w garażu. Rośliny były w zróżnicowanym stopniu rozwoju. Łącznie zabezpieczono 483 krzewy konopi.

Reklama na 420 Polska

W trakcie przeszukania posesji ujawniono również gotówkę w różnych walutach, telefon, komputer, dokumenty a także gotowy do dalszej dystrybucji susz marihauny. To jednak nie koniec.

Niedługo potem policjanci udali się pod drugi adres, który mógł być powiązany z tą sprawą. Tam ujawniona kolejne namioty, które ustawione były w pomieszczeniu gospodarczym, a inne na poddaszu budynku. Pod tym adresem zabezpieczono 556 krzewów konopi indyjskich.

Policjanci sprawdzili też kolejny powiązany z tą sprawą adres. Tam ujawniono kolejne namioty z aparaturą i krzewy konopi. Niektóre z namiotów stały w pomieszczeniu gospodarczym, a inne zlokalizowane były na poddaszu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska