plantacja konopi TVP
Zlikwidowano plantację liczącą 3800 krzewów konopi.
Reklama na 420 Polska

Funkcjonariusze policji z Gniezna i Czerniejewa zlikwidowali plantację konopi, która ukryta była w środku polany liczyła 3800 krzewów.

Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo może być prowadzona plantacja konopi indyjskich.

We Wtorek 29 czerwca udali się więc przeszukać okolicę. Jak informuje oficer prasowy gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska, zapach konopi czuć było z już daleka. Na środku polany ujawnili spore poletko pokaźnych krzewów konopi – blisko 3800 sztuk,

Reklama na 420 Polska

Rośliny zostały usunięte i zabezpieczone oraz przewiezione do dalszej ekspertyzy, która ma potwierdzić, że są to konopie indyjskie.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 3800 sztuk tych nielegalnych roślin. Niektóre miały ponad 2 metry wysokości. Wszystkie zostały wyrwane. Wstępne badanie testerem dało wynik pozytywny wskazując, iż jest to marihuana

– podkreśla Osińska.

W sprawie nie zatrzymano do tej pory nikogo, kto jest odpowiedzialny za prowadzenie uprawy. Funkcjonariusze ustalają tożsamość plantatora. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska