W ostatnich dniach funkcjonariusze lęborskiej policji odkryli i zlikwidowali nielegalną uprawę liczącą blisko 100 roślin konopi indyjskich. Plantacja prowadzona była w domu wynajmowanym przez 23-letniego mieszkańca Rumi.

Według informacji policji, na miejscu znaleziono aż 95 roślin konopi indyjskich o różnej fazie wzrostu, a także sprzęt profesjonalnie dedykowany do ich uprawy. Wśród zabezpieczonego wyposażenia znajdowały się lampy, wentylatory, środki do nawożenia roślin oraz agregat prądotwórczy z paliwem. Cała uprawa ukryta była w ogromnym growboxie. Przedsięwzięcie miało miejsce na terenie prywatnej posesji w gminie Nowa Wieś Lęborska.

Baner Reklamowy

Funkcjonariusze policji szacują, że z takiej ilości roślin mogłoby zostać wyprodukowane około dwóch kilogramów marihuany.

23-latkowi, który urządził tę piękną uprawę, grożą teraz poważne konsekwencje. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Młody mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z nielegalną uprawą konopi indyjskich, co w polskim prawie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.