W piwnicy jednej z restauracji nieopodal Kościerzyny ujawniono plantację marihuany. Policja zabezpieczyła ponad 130 krzewów konopi indyjskich w miejscowości Sycowa Huta.

Nielegalna uprawa konopi prowadzona była w miejscowości Sycowa Huta, wypoczynkowej miejscowości niedaleko Kościerzyny. Według ustaleń kryminalnych plantacja miała znajdować się w piwnicy jednej z restauracji, jednak nie chcą zdradzać, o który lokal konkretnie chodzi.

Baner Reklamowy

Po sprawdzeniu pomieszczeń pod lokalem potwierdziły się ich przypuszczenia. Ujawniono 130 krzewów konopi indyjskich, z których według szacunków funkcjonariuszy, można by wyprodukować prawie 10 tysięcy porcji marihuany.

Uprawa była przygotowana profesjonalnie. Była wyposażona w odpowiedni system nawadniający, odpowiednie oświetlenie oraz system wentylacji.

Dzierżawcą lokalu jest 52-latek, mieszkaniec Gminy Przywidz. Mężczyzna został już zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste.

– Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – poinformowała zastępca prokuratora rejonowego w Kościerzynie Izabela Niewiadomska.

Sąd w Kościerzynie aresztował go na okres 3 miesięcy. Za prowadzenie restauracji, a raczej plantacji marihuany pod przykrywką grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.