Wspólna interwencja niżańskiego funkcjonariusza policji oraz funkcjonariusza służby celno-skarbowej z Rzeszowa pozwoliła na ujawnienie plantacji konopi indyjskich na jednej z posesji w gminie Ulanów.

Funkcjonariusze wraz z psem tropiącym złożyli wizytę 29-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o kradzież roweru. Podczas przeszukania posesji nie udało się znaleźć poszukiwanego przedmiotu, jednak ich uwagę przykuły krzewy konopi rosnące w przydomowym ogrodzie.

Baner Reklamowy

Wzdłuż ogrodzenia posesji rosło osiem krzewów, a tuż obok w plastikowej skrzynce znajdowały się jeszcze dwie sadzonki. Obecny na miejscu pies podjął również trop, który doprowadził ich do leżącego obok posesji słoika, w którym znajdowały się zgniłe łodygi i liście. Słoik został zabezpieczony jako „susz marihuany”.

Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy do dalszej ekspertyzy, która ma potwierdzić, że są to rośliny konopi indyjskich. 29-latek został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania przyznał się do zakupu nasion konopi w internecie oraz uprawy ich na użytek własny.