Niemcy kupią od Polskiej spółki 50 ton medycznej marihuany – takie informacje ujawniła niemiecka spółka Farmako. Ma to być największa jak dotąd umowa na import medycznej marihuany na świecie.

Jak donosi Puls Biznesu, Niemcy kupią od Polskiej spółki PharmaCann 50 ton medycznej marihuany, ale umowa przewiduje, że nastąpi to w ciągu kolejnych czterech lat. Susz ma być bazą zaopatrzeniową dla pacjentów w Unii Europejskiej, której kanadyjscy dostawcy nie mogli zagwarantować w ciągu ostatniego roku.

Baner Reklamowy

Ta umowa jest wielkim sukcesem nie tylko z tego powodu, że zapewnia stabilną
podaż medycznej marihuany, ale także dlatego, że zaczyna bazujące na badaniach
opracowanie innowacyjnych odmian marihuany służących lepszemu i bardziej
precyzyjnych medycznych terapii

– powiedział Yuval Soiref, współzałożyciel i szef spółki PharmaCann Polska.

Niemiecka spółka Farmako prowadzi sprzedaż medycznej marihuany od początku marca. Pierwszy miesiąc zamknął się z ponad 100 tyś. EUR wygenerowanego przychodu.

„To duży krok naprzód dla milionów pacjentów w Europie. Rynek konopi farmaceutycznych jest najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. W Kanadzie przemysł wzrósł ze 170 milionów do 30 miliardów w ciągu trzech lat. Naszym celem jest zapewnienie efektywnych kosztowo i dostosowanych do indywidualnych potrzeb terapii kannabinoidowych w celu wsparcia podobnej historii sukcesu na rynkach europejskich. Kiedy przyszli historycy będą pisać historię przedsiębiorczości, liberalizacja rynku konopi farmaceutycznych otrzyma osobny rozdział. Dziesiątki inwestorów czekają w kolejce, aby stać się częścią tej historii. ”

– mówi Sebastian Diemer, założyciel i prezes Farmako

Póki co nie ujawniono wartości kontraktu. Farmako i PharmaCann uzgodniły również partnerstwo w dziedzinie badań i rozwoju produktów medycznych na bazie marihuany.

Warto również zaznaczyć, że jak twierdzą eksperci, jest to pierwszy duży kontrakt, który został zawarty bez udziału kanadyjskich firm, które dominują na rynku medycznej marihuany na świecie.