19-letni mieszkaniec Targówka przewoził krzewy konopi indyjskich komunikacją miejską – donosi policja z komendy rejonowej na Pradze Północ – donosi serwis inforail.

Baner Reklamowy

Młody mężczyzna podróżując autobusem miejskim został zaczepiony i wylegitymowany przez strażników miejskich z powodu podejrzanie wyglądającego bagażu.

Tłumaczenia chłopaka, że w kartonach przewozi koperek, który potrzebuje do kiszenia tegorocznych ogórków mijały się jednak z tym, co widzieli strażnicy na pętli Żerań, ponieważ koperek” wyglądem i zapachem łudząco przypominał rośliny konopi indyjskich.

Chłopak został przez nich zatrzymany, a na najbliższym przystanku czekała na niego policja. Funkcjonariusze z komendy rejonowej na Pradze Północ ujawnili w kartonach 46 sztuk ściętych do obróbki i suszenia roślin konopi indyjskich o wysokości od 60 do nawet 170cm.

Rośliny zostały zabezpieczone i przewiezione do laboratorium kryminalistycznego, gdzie technik potwierdził, że rośliny to konopie indyjskie o łącznej wadze 400 gramów.

19-latek odpowie za złamanie przepisów dotyczących Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przewóz kilku marnych roślinek chłopakowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.