Spółka z Polski prowadzi badania nad wykorzystaniem marihuany w walce z patogenami. Zapewni także Polakom testy na koronawirusa. Czy konopie pomogą uratować świat przed koronawirusem?

Być może szykuje się potężny przełom w walce z przeróżnymi bakteriami oraz wirusami, w tym paraliżującą ludzkość pandemią koronawirusa. Rangę tych ważnych wiadomości podwyższa fakt, że odpowiedzialna za to może być nasza, polska spółka – Hemp&Wood. Polska spółka jest notowana na giełdzie (dokładnie na NewConnect, rynku akcji opartym na alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Baner Reklamowy

Prężnie działająca spółka giełdowa postanowiła podjąć wysiłek sprawdzenia, czy substancje aktywne zawarte w marihuanie, głównie kannabinoidy oraz terpeny, mogą być pomocne w zapobieganiu ewentualnych epidemii koronawirusa, a szerzej, w zwalczaniu patogenów, czyli wirusów oraz bakterii. Te działania spółki Hemp&Wood są możliwe dzięki temu, iż posiada ona rzetelne kontakty i współpracuje ze sprawdzonymi partnerami. Wykorzysta także własne bogate doświadczenia z kannabinoidami, zwłaszcza z CBD i THC.

Spółka aktywnie działając w branży konopnej rozpoczęła działania związane z wykorzystaniem kanabinoidów CBD/THC przy zwalczaniu skutków oraz zapobieganiu nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19. Działania te zostały rozpoczęte w efekcie analizy możliwości wykorzystania kompetencji Emitenta w obszarze użycia kanabinoidów CBD/THC – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez Hemp&Wood.

Informuje także, jakie już rozpoczęła działania w tym zakresie. Zamierza wykorzystać zieloną roślinę, a dokładniej węgiel aktywny z niej uzyskany, do produkcji m.in. masek ochronnych, pomocnych w prewencji zachorowań na koronawirusa, o czym możemy dokładniej przeczytać na stronie spółki.

„Ustalenie możliwości wykorzystania węgla aktywnego produkowanego z paździerzy z konopi przemysłowych w filtrach do zastosowań m.in. medycznych i szpitalnych, a także maskach o stopniu filtracji bakteryjnej BFE przekraczającej 98 proc., zatrzymujących drobnoustroje chorobotwórcze oraz bakterie i wirusy (w tym koronawirusa COVID-19), przy czym prace prowadzone będą przez Emitenta we współpracy z naukowcami i/lub uczelniami oraz specjalistycznymi instytutami naukowymi”

W zakres działań podjętych przez Hemp&Wood wchodzi także prowadzenie badań społecznych na temat wpływu kanabinoidów CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19. Ponadto polska spółka zamierza uruchomić aplikację mobilną, która będzie wspierała podjęte przez nią badania.

Ważną wiadomością jest to, że Hemp&Wood sprowadzi do Polski niezwykle cenne testy na koronawirusa -testy 2019-nCoV Ab są pierwszymi szybkimi testami na łączne wykrywanie IgM i IgG zatwierdzonymi przez chiński National Medical Products Administration (NMPA). W tym celu podpisała odpowiednie umowy z potentatem na chińskim i światowym rynku, firmą Innovita. Jest ona wyspecjalizowana w badaniach nad patogenami układu oddechowego oraz w badaniach przeprowadzanych in vitro. Grupa ma cztery oddziały: w Pekinie, Tangshan, Kanton, Kuala Lumpur i jest największym producentem w swojej kategorii w Chinach.

W dniu 24 marca 2020 Spółka zawarła z chińską firmą Innovita (Tangshan) Biological Technology Co., Ltd. umowę na podstawie której Emitent ( został dystrybutorem na terytorium Polski produktów Innovita, w tym testów na koronawirusa 2019-nCoV Ab (Colloidal Gold). Umowa została zawarta na okres do dnia 19 marca 2021 roku z możliwością przedłużenia na kolejny rok – komunikuje Hemp&Wood, polski pionier w materii wykorzystania przemysłowych przetworów z zielonej roślinki m.in. w celach medycznych.

Hemp&Wood ma plany zakrojone na szeroką skalę. Spółka koncentruje swoje wysiłki także na innych zagadnieniach związanych z marihuaną – poszukuje ziemi i kontraktuje uprawy konopii włóknistej z rolnikami oraz kontrahentami z Polski i zagranicy. Celem jest zbudowanie w krótkim czasie banku ziemi rolnych w Polsce i za granicą zdatnych do upraw konopi na powierzchni 10.000 ha.

W ramach własnej działalności spółka planuje także przetwarzanie części pozyskiwanych plonów we własnym zakresie – oferuje izolaty zawierające wybrane kanabinoidy, takie jak jak CBD, czy CBG, służące do produkcji m.in. olejków, kremów, suszów i płynów do waporyzacji.