Nastoletnia uczennica jednej z morąskich szkół, w celu popisania się, przyniosła do szkoły marihuanę. Chęć pochwalenia się koleżankom tym co przyniosła, miała niepożądany skutek. Całą akcje odgrywaną w szkolnej toalecie zobaczyła nauczycielka, która szybko zainterweniowała i powstrzymała uczennice.

Baner Reklamowy

Całe zdarzenie odgrywało się w zeszły piątek (1 marca). Po całej sytuacji, szkoła zawiadomiła policję oraz zorganizowała serie pogadanek na temat złej strony używek w naszym życiu.

Odpowiednia interwencja nauczycieli oraz współpraca z morąską policją kryminalną pozwoliła ustalić potencjalnych sprawców. Podejrzanych jest pięciu mężczyzn od 22 do 28 lat, wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Podczas przeszukania mieszkań policjanci zabezpieczyli susz roślinny, a zeznania osadzonych pozwoliły ustalić jak nieletnia doszła do posiadania marihuany.

Prokurator przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec zatrzymanych dozoru policji. Za posiadanie marihuany grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za udzielanie ich dla nieletnich widełki oscylują od 6 miesięcy do 8 lat.