Podczas gali rozdania bestellerów sieci sklepów Empik, znany artysta Mata korzystając z okazji w chwili odbierania swojej nagrody wyjaśnił, że jego zatrzymanie nie ma związku z żadną autopromocją i zamierza wykorzystać swoją sławę w celu walki o depenalizację marihuany w Polsce!

Kilka tygodni temu polskie media obiegła informacja o zatrzymaniu znanego polskiego artysty, występującego pod pseudonimem Mata czy Skutebobo. Mogliście przeczytać o tym również na łamach naszego serwisu. W komentarzach internautów nie zabrakło zarzutów, jakoby mata celowo nakręcił całą sytuację w celach promocji swojej osoby lub nowego albumu.

Baner Reklamowy

Przemówienie Maty podczas gali Empik

W dniu wczorajszym odbyła się gala rozdania nagród Empiku, na której mata został jednym z nagrodzonych artystów. Podczas odbierania głównej nagrody w kategorii „Hip-Hop” artysta postanowił skorzystać z okazji i wyjaśnić całą sytuację związaną z zatrzymaniem jego osoby za 1.5 grama marihuany, oraz z plotkami na temat zarzucanej mu w ten sposób promocji.

Dziś odbyła się gala rozdania bestsellerów Empiku. Jedną z głównych nagród zgarnął Mata, który wygłosił przemówienie nawołujące do depenalizacji marihuany w Polsce. Jego przemówienie możecie obejrzeć poniżej:

Wystąpienie maty podczas rozdania nagród Empik

Serdecznie gratulujemy zdobycia zasłużonej nagrody i niezmiernie cieszy nas fakt, że do walki o pozytywniejszy status prawny dla konopi indyjskich staje coraz więcej popularnych osób, które mają odwagę zabierać w tej sprawie głos. Będziemy bacznie śledzić poczynania Skutegobobo i wspierać w kwestii walki o depenalizację marihuany.