Jak wskazują wyniki najnowszych badań, seniorzy do walki z przewlekłym bólem co raz częściej zamiast po uzależniające opioidy, wolą się2gać po medyczną marihuanę.

Seniorzy po 65 roku życia należą do najszybciej rosnącej grupy osób, które sięgają po medyczną marihuanę w Stanach Zjednoczonych.

Baner Reklamowy

„Dzięki legalizacji w wielu stanach USA marihuana stała się popularną opcją leczenia wśród osób z przewlekłymi chorobami i zaburzeniami, jednak badania są jeszcze bardzo ograniczone, szczególnie w przypadku osób starszych”, oświadczył badacz dr Laszlo Mechtler, dyrektor medyczny Dent Neurologic Institute w Amherst w Nowym Jorku.

Wyniki analiz przeprowadzone przez American Academy of Neurology wskazują na to, że statystycznie blisko 69% pacjentów korzystających z medycznej marihuany zauważyło znaczne zmniejszenie zdiagnozowanych u nich dolegliwości. Dzięki alternatywnej formie leczenia niektórzy pacjenci mogą sięgać po mniejsze dawki uzależniających opioidów lub odstawić je całkowicie.

„Marihuana medyczna jest, moim zdaniem, doskonałym wyborem dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, w tym przewlekłym bólem” – komentuje dr Mechtler

Większość z badanych potwierdziła, że marihuana pomaga im w uśmierzaniu bólu. Spora część potwierdziła również działanie poprawiające jakość snu. Niektórzy pacjenci potwierdzają również zmniejszenie objawów neuropatii, oraz wskazują redukcję stanów lękowych.

Dodatkowo warto wspomnieć, że seniorzy korzystający z dobrodziejstwa konopi są bardziej aktywni fizycznie oraz łatwiej utrzymać im wagę ciała, o czym pisaliśmy tutaj.