Snoop Dogg porównuje skutki palenia marihuany i picia alkoholu wykorzystując do tego mem z nim samym w roli głównej, który od jakiegoś czasu krąży po stronach o konopnej tematyce.

Baner Reklamowy

Znany Amerykański raper Snoop Dogg jest dosłownie ambasadorem palenia bluntów.

Ostatnio w sieci krąży mem, który przedstawia skutki palenia marihuany oraz picia alkoholu „przed i po”, na przestrzeni 27 lat. Jako przykład w memie użyto wizerunek Snoop Dogga oraz Paula Gascoigne’a – legendarnego angielskiego piłkarza, członka m.in. takich drużyn jak Newcastle, Tottenhamu czy Glasgow Rangers.

https://www.instagram.com/p/BzMAveMnRyO/

Jak widać, Snoop Dogg w ciągu niecałych 30 lat nie zmienił się zbyt wiele – wygląda wręcz świetnie. Co innego powiedzieć można na temat Paula, który wygląda raczej jak wrak człowieka.

Mem został użyty przez Snoop Dogga na jego prywatnym profilu w serwisie instagram. Jego wpis na temat wyższości THC nad alkoholem wywołał niemałą burzę i wiele kontrowersji w komentarzach pod postem.

Warto jednak zaznaczyć, ze zdjęcie Paula „Gazzy”, które zostało użyte w memie pochodzi sprzed pięciu lat, kiedy przechodził jedne z cięższych chwil swojego życia, a tych nie brakowało. Sportowiec walczył z uzależnieniem od alkoholu, nadużywał ciężkich narkotyków, a także zmagał się z chorobami psychicznymi.

Dziś 52-letni Paul wygląda i czuje się dużo lepiej. Wciąż pojawia się jednak na pierwszych stronach gazet.

Trzeba zaznaczyć, że zdjęcie „Gazzy” pochodzi sprzed pięciu lat, kiedy był w jednym z większych „dołków” (choć tych w jego życiu nie brakowało). Poza uzależnieniem od alkoholu zmagał się też z nadużywaniem narkotyków i problemami psychicznymi. 52-letni dziś Anglik wygląda już dużo lepiej, stara się walczyć z demonami z przeszłości.

Atak „Snoopa” na ulubieńca kibiców angielskiej piłki wywołał ogromną falę wściekłości w mediach społecznościowych. W niektórych komentarzach fani wręcz linczują Snoopa, takimi wpisami jak „czy „Snoop Dogg szkaluje Paula Gascoigne’a, który tyle wycierpiał z powodu alkoholizmu i nie tylko. Pier… hańba”, czy „Snoop, czemu zaatakowałeś akurat Gazzę?”

Nie wiadomo czy atak Snoopa był celowy oraz czy zdawał sobie sprawę czyje zdjęcie zostało wykorzystane w memie, ale jak sam przyznawał Snoop – piłka nożna nie jest mu obca. Snoop robił sobie również fotki w koszulkach wielu Europejskich klubów.