Dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków psychotropowych zostało zatrzymanych przez Oleśnickich policjantów. Wpadli z marihuaną podczas kontroli drogowej

Amatorzy zielonego suszu wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w miejscowości Międzybórz. Gdy doszło do zatrzymania Audi A4, mężczyźni podróżujący w pojeździe zaczęli zachowywać się nerwowo, a wszystko wskazywało na to, że mogą oni posiadać zabronione środki, co w późniejszym czasie zostało potwierdzone.

Przy 27-letnim kierującym policjanci znaleźli znaczną ilość suszu roślinnego. Również pasażer pojazdu 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego posiadał przy sobie kilka porcji marihuany.

W tej sytuacji obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

27-letni mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu i grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei 40-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem,  grozi mu do 3 lat więzienia.

Postępowanie trwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy. Dalsze dochodzenie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Sycowie.