W ostatnich dniach temperatury zaczynają sięgać poniżej zera, zatem Strażnicy Miejscy co roku doglądają miejsca, w których schronienia szukają osoby bez dachu nad głową. Właśnie podczas kontroli jednego z takich miejsc, przy jednym z bezdomnych ujawniono marihuanę.

W ostatnim czasie Strażnicy Miejscy w całym kraju regularnie sprawdzają pustostany, altanki czy „dzikie wioski” w których zazwyczaj przebywają bezdomni.

Baner Reklamowy

W zeszły czwartek, podczas kontroli jednego z pustostanów przy ulicy pilskiej, strażnicy prowadzący kontrolę zauważyli, że jeden podejrzanie próbuje ukryć coś za fotelem, a w wokół wyczuwalny był charakterystyczny zapach marihuany.

Podczas kontroli ujawniono susz roślinny, który został zabezpieczony, a na miejsce została wezwana policja.

„Około godziny 19:35 patrol straży miejskiej udał się na ul. Pilską w celu skontrolowania miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Na miejscu zastano bezdomnego, który na widok strażników usiłował coś schować za fotelem. W pomieszczeniu czuć było charakterystyczny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna chował susz marihuany zawinięty w kartkę papieru.”

-informuje Grzegorz Grondys, komendant straży miejskiej w Szczecinku

Po przebadaniu suszu narkotesterem potwierdziło się, że jest to marihuana. Mężczyzna został przekazany policji do dalszych czynności.