Z informacji uzyskanych przez kryminalnych z Oleśnicy wynikało, że 32-letni mieszkaniec miasta może posiadać środki odurzające. Informacje te potwierdziły się i 32-latek został aresztowany za posiadanie i uprawę konopi indyjskich.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu w mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna. Funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu woreczki strunowe zawierający susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. W trakcie dalszego przeszukiwania mieszkania kryminalni ujawnili również specjalnie przystosowaną do uprawy szafę, a w niej dwie rośliny konopi indyjskich w fazie wegetacji.

Baner Reklamowy

Łącznie zabezpieczono 125 gramów marihuany oraz 2 rośliny konopi innych niż włókniste.

32-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora i funkcjonariuszy, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu. Za posiadanie i uprawę konopi na własny użytek, 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanym okazał się być nasz dobry kolega, który nigdy wcześniej nie był karany. Trzymamy kciuki, abyś szybko wyplątał się tej patowej sytuacji!