W polskich aptekach od miesięcy brakuje suszu medycznej marihuany, czego efektem jest zbiorowa skarga pacjentów z całego kraju, którzy postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z powodu pozbawienia ich dostępu do leków.

Ministerstwo Zdrowia wciąż ignoruje temat lub rzucając słowa na wiatr podaje kolejne możliwe terminy dostaw suszu, które finalnie nie są realizowane z wielu powodów. Wielu pacjentów zmuszonych jest do powrotu do uzależniających lub wyniszczających leków, od których uwolnili się dzięki medycznej marihuanie lub nabywać susz z czarnego rynku, często ryzykując wolnością oraz jakością marihuany.

Baner Reklamowy

Przemysław Zawadzki – znany konopny aktywista wraz z adwokatem – Steliosem Alewrasem – domagają się. aby w sprawie interweniował Rzecznik Praw Pacjenta Oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Stelios Alewras – adwokat trudniący się w niesieniu prawnej pomocy osobom poszkodowanym przez system w związku z posiadaniem środków odurzających na własny użytek, postanowili bezinteresownie reprezentować pacjentów i w ich imieniu złożyć zbiorową skargę do Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jedyne koszta poniesione przez pacjentów będą związane z opłatą skarbową w wysokości 17zł.

Jak dołączyć do zbiorowej skargi?

Każdy pacjent (osoba, która posiada receptę na medyczną marihuanę), który domaga się jak najszybszego uzupełnienia braków medycznej marihuany w Polskich aptekach powinien jak najszybciej zgłosić się do Przemysława Zawadzkiego, który kompletuje wszystkie niezbędne dokumenty, które następnie zostaną przekazane mecenasowi Alewrasowi, który finalnie będzie reprezentował wszystkich pacjentów, którzy złożyli skargę.

Jakie dokumenty należy przesłać do Przemka?

  • – pełnomocnictwo (wzór dostaniecie od Przemka)
  • – skan swojej recepty na medyczna marihuanę
  • – potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł

Zachęcamy wszystkich pacjentów, bez wyjątku, do dołączenia do skargi zbiorowej! Taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca i nie możemy dopuścić by powtórzyła się ponownie kiedykolwiek!