Istnieje wiele sposobów i technik na wydobycie cennych wartości z konopi i przygotowanie ekstraktu w postaci masła, oleju czy oliwy, którą właśnie dziś pokażemy jak można zrobić.

Przygotowanie takiej oliwy jest bardzo proste, a sam proces gotowania bezzapachowy, co jest niewątpliwie dużym plusem! Dodatkowo olej może przez długi czas stać w ciemnej butelce najlepiej w lodówce i służyć nam jako smaczny oraz zdrowy dodatek do posiłku.

Co potrzebujemy:

Sprzęt:

Duży garnek z grubym dnem

2 słoiki z zakrętką / lub jeden większy

Szpatułka

Ściereczka z gazy

Szklana butelka /ok 500ml

Składniki:

  • 2 szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

    (można użyć również olej np. słonecznikowy, rzepakowy etc)

  • 7g suszu konopi, bogatego w CBD

 

Baner Reklamowy
Hemp OG
Hemp OG

Proces przygotowania konopnej oliwy zaczynamy od dekarboksylacji. Zatem rozrdabniamy susz za pomocą młynka lub w rękach i wykładamy równomiernie na blasze. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do temperatury 120 C na około godzinę, sprawdzając i mieszając co 15 minut.

Pamiętajmy, że w tym czasie bardzo aromatyczny zapach będzie rozchodził się po całej kuchni…

Czym jest dekarboksylacja i dlaczego warto ją robić?? Jaka jest różnica między dekarboksylacją CBD i THC ? Przeczytacie więcej na stronie Hemp Yourself.

Po około 50-60 minutach susz jest gotowy, po tym czasie możemy rozdrobnić go jeszcze bardziej, dzielimy go na dwie części i wspujemy po równo do dwóch słoików. Całość zalewamy oliwą z pierwszego tłoczenia, po szklance na słoik i zakręcamy.

Następnie przechodzimy do ostatniego etapu. Do dużego garnka wkładamy zakręcone słoiki i wlewamy wodę, najlepiej lekko ciepłą, tak aby słoiki mogły stać swobodnie w środku i woda sięgała na wysokość ¾.

Całość gotujemy przez ok 1/2 godziny na bardzo małym ogniu.

Pamiętajmy, jednak aby cały proces kontrolować i nie doprowadzić do zagotowania. W międzyczasie warto sprawdzać poziom wody, jeśli się wygotuje, należy systemetycznie uzupełniać.

Po tym czasie wyjmujemy słoiki z garnka, warto odczekać około 20 minut, aby oliwa nie była już tak gorąca. Przecedzamy przez gazę i na koniec wyciskamy, aby uzyskać całe dobro CBD.

Tak przygotowaną oliwę z oliwek przelewamy najlepiej do ciemnej, szklanej butelki i gotowe! Smakuje wybornie nawet na zimno np. jako dodatek do sałatki!

Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich fanów 420Polska!

Mamy dla Was kod rabatowy na HEMP OG!!

                                   hemp og (2)

Ps.  HEMP OG to susz pozyskany z legalnych odmian konopi siewnych dopuszczonych do obrotu w UE !!