Włoscy karabinierzy przeprowadzili na szeroką skalę błyskawiczną operację antynarkotykową na stokach narciarskich na północy Włoch w rejonie Sondrio w Lombardii. Efektem działań było zatrzymanie aż 17 osób, które posiadały lub sprzedawały środki odurzające.

Baner Reklamowy

Operacja miała na celu poprawienia bezpieczeństwa na stokach. Dzięki takiej operacji na stoki nie wyjechało wiele osób, które mogłyby narazić na niebezpieczeństwo siebie i innych, ponieważ w sezonie zimowym dość często dochodzi do wypadków, nawet śmiertelnych, z powodu nieostrożności narciarzy i snowboardzistów, będących niekiedy pod wpływem nie tylko alkoholu, ale i środków odurzających.

W trwającej trzy godziny akcji brały udział również psy tropiące przeszkolone do wykrywania narkotyków. Operacja odbyła się w ramach akcji walki z coraz to częściej występującym zjawiskiem zażywania środków odurzających na stokach zjazdowych.

W ciągu kilku godzin na kilku stokach skontrolowano kilkudziesięciu turystów, u 17 z nich ujawniono środki odurzające, w tym haszysz i marihuanę. Wszystkie te osoby były pełnoletnie.

W jednym z ośrodków narciarskich karabinierzy zatrzymali również 30-letniego dilera, który rozprowadzał środki odurzające wśród turystów.