Jak przyznaje sam Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, jest przeciwny legalizacji marihuany w Polsce. Przyznaje również, że próbował marihuany, a skutki jej działania były fatalne.

Baner Reklamowy

Minister otwarcie przyznaje, że legalizacja marihuany jest problemem w krajach, w których doszło do jej zalegalizowania poziom uzależnień rośnie.

Mam nadzieję, że marihuana w Polsce nie będzie zalegalizowana, bo przykłady krajów, gdzie została zalegalizowana, wyraźnie pokazują, że problem z uzależnieniami rośnie

– powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Dane medyczne pokazują niestety, że marihuana jest używką, która po pierwsze prowadzi do uzależnień, a po drugie zwiększa użycie pozostałych narkotyków. I to są raporty rządów, a nie NGO-sów przeciwnych

– dodaje

Nam nic o takich raportach nie wiadomo, więc nie mamy pojęcia o jakich danych wypowiada się sam minister zdrowia

W audycji dla RMF FM i Łukasz Szumowski przyznaje również, że próbował marihuany, a efekt jej zapalenia był fatalny w skutkach.

 Fatalnie to się skończyło. Nigdy więcej. Nie nadaję się do takich rzeczy. Chyba zbyt mocno reaguję na szczęście

– skomentował Minister

Minister przyznał również, że alkohol oraz papierosy również są szkodliwe dla zdrowia, ale używki te są obecne w europejskiej kulturze od wieków, co sprawia, że kwestia ich dostępności wygląda inaczej niż marihuany.