Wielu palaczy nie wie, że przechowuje swój weed w zły sposób. Postanowiliśmy pokrótce napisać jak nie przechowywać marihuany i opisać kilka najczęstszych błędów, których należy się wystrzegać.

Prawdopodobnie od czasu, kiedy odwiedziłeś swojego dealera minął pewien czas. Prawdopodobnie była to szybka wymiana, gdzie za odpowiednią gotówkę dostałeś susz zapakowany w folię aluminiową bądź plastikową. Po chwili byłeś już na miejscu, gdzie pocieszyłeś się chmurą, a następnie schowałeś swoje zioło do kieszeni i poszedłeś do domu. Co dalej? Zalega w spodniach, kurtce lub prawdopodobnie wylądował gdzieś w szufladzie. Musisz wiedzieć, że czasy się zmieniły!

Baner Reklamowy

Marihuana już dawno wyszła z ciemnych zaułków i wtargnęła na salony. Ludzie zaczęli dbać o szczep, walory smakowe i jakość zaczęły mieć bardzo duże znaczenie. Długotrwałe przechowywanie marihuany w torbie nie jest dla niej odpowiednie, ale czy miało to znaczenie w czasach, kiedy nikt nie wiedział co dokładnie pali? W dzisiejszych czasach troszczymy się o konopie już na podstawowym etapie wzrostu rośliny, więc nie psujmy jej jakości poprzez złe przechowywanie.

Kilka podstawowych błędów, które popełniasz przechowując marihuanę

1. Woreczki strunowe

Jeśli przyszło ci kiedykolwiek przechowywać w nich marihuanę, czy nawet jedzenie – przestań. Jest kilka powodów, dla których przechowywanie marihuany w woreczkach foliowych nie jest zalecane. Plastikowe torebki, mimo że wydają się szczelne, to ich konstrukcja jest lekko porowata. Pod wpływem czasu worek ulega degradacji, umożliwiając przepływ powietrza. Większość z tych woreczków jest wytwarzana z niskiej jakości tworzyw sztucznych, co może powodować, że toksyny przenikają do naszego suszu. Niestety to nie wszystko… tzw. samarka przylega statycznie do naszego suszu. W wyniku tego nasz top traci terpeny i kannabinoidy z trichomów. Wydałeś gruby sos na to, aby cieszyć się dobrej jakości marihuaną, a ostatecznie obniżasz jej jakość przez złe przechowywanie. Torebka z zamknięciem strunowym również nie chroni suszu przed działaniem światła.

Pomyśl teraz o dobrej jakości winie, które rozlewane jest do szklanych butelek. Są również te w tańszej wersji – karton, bądź folia. Dobrą alternatywą dla przechowywania marihuany jest używanie słoika z hermetyczną pokrywką. Szkło nie zbiera kryształków, utrzymuje tlen oraz nie wydziela toksyn, wybierasz sam. Kupić słoiczek mieszczący kilka gramów suszu, łatwo go wszędzie zabrać. Dodatkową zaletą trzymania suszu w słoiku jest jego nieprzepuszczalność zapachu, czego nie można powiedzieć o woreczkach strunowych.

2. Za duży pojemnik (jak widać, wielkość ma znaczenie)

Zostały ci ostatnie gramy z całej pięćdziesiątki, ale nadal trzymasz je w wielkim słoju? To również częsty błąd, nadmierna ekspozycja na tlen powoduje powolny rozkład naszego suszu i traci on swoją moc oraz esencje smakowe. To miedzy innymi dlatego w aptekach susz jest przechowywany w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Wszystko ku temu, by zapewnić mu odpowiednie warunki przechowywania.

Im dłużej przechowujesz resztkę suszu w zbyt dużym pojemniku (np. słoju), tym bardziej nasilasz go na degradacje kannabinoidów. Z biegiem czasu twój Critical okaże się porównywalny do zwykłej siejki.

Najlepszym sposobem jest używanie kilku słoików o różnych rozmiarach. W zależności od ilości należy dobierać słoik tak, aby nasz susz zapełniał go w 2/3 jego objętości. Dzięki temu zmniejszymy jego ekspozycje na tlen do minimum.

3. Mit z zamrażarką

Pewnie każdemu z was obiło się o uszy, że trzymanie marihuany w zamrażarce zachowuje jej świeżość. W końcu do zamrażarki wrzucamy wszystko od owoców, warzyw po mięso i lody. Niestety dla marihuany jest to najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić.

W momencie gdy wkładamy nasz susz do lodówki bądź zamrażarki narażamy go na rozwój pleśni. W momencie włożenia czegoś do zamrażarki, wilgoć zawierająca się w substancji przemieszcza się na zewnątrz. W przypadku żywności ma to skutek pozytywny, jednak w przypadku marihuany niszczy jej strukturę. Kombinowanie z wilgotnością suszu zawsze może mieć niepożądany skutek.

Jeśli chcesz zachować odpowiednią wilgotność swojego suszu, zalecamy zainwestowanie w humidor konopny. Jest to pudełko, które za pomocą kontroli temperatury utrzymuje odpowiednią wilgotność, w efekcie pozwala uniknąć problemów związanych z przesuszeniem oraz pleśnią. Inna sprawa jest taka, że przy niskich temperaturach, od rośliny oddziela się żywica. Efekt ten jest wykorzystywany np. do wytwarzania Ice Hash’u.

4. Zabrudzony sprzęt

Zdarzyło ci się kiedyś nie opróżnić cybucha do końca i odłożyć na później? A może schowałeś go do jednej szuflady bądź pudełka wraz z resztą suszu? Zapewne po otworzeniu pudełka z powrotem poczułeś nic innego jak nieprzyjemny zapach, który przeszedł na wszystko co było w środku.

Przechowywanie świeżej trawki w tym samym pudełku co osmolone lufki czy cybuchy może zepsuć jej cudowny smak. Ohydne zapachy z brudnego cybucha bądź fajki przejdą na waszego cytrusowego lemon haze’a, a cała praca podczas uprawy rośliny zostanie zmarnowana.

Zabrudzony osprzęt dokładnie zawiń, tak aby nie przepuszczał nieprzyjemnego zapachu, lub po prostu często go czyść. Pamiętaj, aby trzymać weed w słoiku.

Jak obchodzić się z marihuaną?

Niestety, marihuana w wielu krajach jest nadal nielegalna i obchodzenie się z nią ma mało wspólnego z delikatnością. Jednym z poruszanych już problemów są woreczki strunowe, tak silnie zakorzenione w kulturze konopi indyjskich. Łatwo je schować w torebce czy wcisnąć w kieszeń w wyniku czego topy zostają zgniecione, spłaszczone i jak już chcemy zapalić to wyjmujemy małego zgniecionego bobka.

Jeśli chcemy zachować jakość naszych topów to zalecane jest przetrzymywać go w słoiku tak długo, aż stwierdzimy, że właśnie chcemy go spalić. Żywica, która jest skrystalizowana na naszych kwiatach jest bardzo wrażliwa i potrafi się kruszyć. Co za tym idzie, nie należy wkładać małej ilości do pojemnika i podróżować z nim, gdyż w efekcie potrząsania wykruszymy z niego to, co najlepsze.

Miel susz wtedy, gdy przychodzi moment, że chcesz go zapalić. Nie narażaj go na wstrząsy, a w razie potrzeby transportu, postaraj się robić w to w hermetycznym, szklanym pojemniku.

Jeśli już włożysz swoje konopie do szklanego, hermetycznego słoika zadbaj, aby nie był on narażony na ekspozycje promieni słonecznych. W efekcie promieniowania UV kannabinoidy oraz terpeny zawarte w konopiach ulegają degradacji. Marihuana jest niczym wampir; nie lubi być wystawiona na działanie światła.

Nie wystawiaj marihuany na ekspozycje światła. Przechowuj ją w zacienionym miejscu.
Mimo, że sposoby przechowywania marihuany na przestrzeni lat znacznie się zmieniły, to utrzymanie standardu nie jest zbyt skomplikowane. Grunt to znaleźć szczelny, hermetyczny pojemnik, unikać przechowywania konopi w pudełkach z tworzyw sztucznych oraz nie narażać go na działanie światła oraz wilgoci. W momencie gdy nadszedł już czas na zapalenie, weź tylko to, czego potrzebujesz i nie zajmuj się resztą. Te kilka prostych rad pozwolą przechowywać ci weed bezpieczniej, a przede wszystkim bez utraty jakości.