Na Warszawskim Bemowie jeden z mieszkańców powiadomił straż miejskim o nietypowym znalezisku. Na pobliskiej łące miało znajdować się poletko konopi.

Podczas oględzin miejsca funkcjonariusze zwrócili uwagę na tabliczkę, na której widniał napis, który mówił o tym, by do roślin nie dopuszczać psów!

Baner Reklamowy

Według relacji mężczyzny, który natrafił na poletko, do tej pory rosły tam jedynie drzewa, polne kwiaty oraz trawy. Nigdy wcześniej nie widywał tam potencjalnych „samosiejek”, dlatego zawiadomił straż miejską, która potwierdziła jego podejrzenia dotyczące dziwnie wyglądających roślin.

„Teoretycznie konopie mogły pojawić się w tym miejscu samoistnie. Zastanowienie budziły jednak rozmiary bujnej kępy” – komentowali strażnicy miejscy

Jednak jeszcze bardziej zainteresowali się tabliczką, która postawiona była tuż przed poletkiem konopi. Na tabliczce widniał napis ” Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów”.

Strażnicy są pewni, że tabliczki nie postawiły w tym miejscu władze miasta. Usunięciem roślin zajęło się lokalny Wydział Ochrony Środowiska.