W nawiązaniu do serii „420 Gadżety” postanowiliśmy ruszyć również z serią poświęconą recenzjom produktów ze świata związanego z dabbingiem, ekstrakcją i samymi koncentratami. Na pierwszy ogień poszedł Terp Timer amerykańskiej firmy OCTAVE Hightech.

Dzięki urządzeniom takim jak Terp Timer OCTAVE znacznie poprawimy jakość naszej sesji. W dabbingu, czyli krótko mówiąc nieco bardziej zaawansowanej waporyzacji, bardzo istotnym aspektem jest oczywiście kontrola temperatury. Pozwala to odparować ekstrakt tak, by zawarte w nim terpeny oddały swój aromat w inhalowanej parze, a nie zostały zniszczone pod wpływem zbyt wysokich temperatur. co często zdarza się w przypadku mierzenia temperatury „na wyczucie”.

Baner Reklamowy
terp timer octave

OCTAVE dotarł do nas w eleganckim pudełku zawierającym same urządzenie, instrukcję obsługi oraz kabel USB do ładowania. Urządzenie jest dość spore, ale o znakomitym designie.

Jak działa Terp Timer OCTAVE?

Wystarczy zaprogramować żądaną temperaturę, a OCTAVE powiadomi cię alertem dźwiękowym, kiedy twój podgrzany wcześniej banger osiągnie wymagany przez ciebie poziom temperatury. Dźwięk nie jest zbyt przyjemny dla ucha, ale można go wyłączyć w ustawieniach urządzenia. Jest trochę irytujący, ponieważ jest dość głośny i przypomina dźwięk budzika. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w laser, który pomaga dokładniej ustawić banger/slurper nad czujnikiem oraz wspomagać odczyt temperatury.

Plusy i minusy Terp Timera OCTAVE

Ogromnym plusem jest żywotność baterii. Na jednym ładowaniu urządzenie przy dość intensywnym użytkowaniu wytrzymuje od dwóch do trzech miesięcy! Urządzenie sprawdza się podczas sesji, odczyt temperatury wydaje się być prawidłowy. Podczas testów nie mieliśmy z tym żadnych problemów, nawet gdy bateria była na wyczerpaniu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że OCTAVE objęty jest 10 letnią gwarancją producenta.

octave hightech

Z całą pewnością w urządzeniu brakuje opcji regulacji wysokości – jeśli twoja fajka nie jest większych rozmiarów lub ma unikatowy kształt, możesz potrzebować podłożyć coś pod spód, aby urządzenie mogło poprawnie odczytywać temperaturę banger musi znajdować się bezpośrednio nad sensorem temperatury.

Uważaj! Nie trudno o to, by wspomniany wcześniej promień lasera nie spotkał się z naszym okiem podczas sesji, co niestety może skończyć się problemami lub utratą wzroku. Jest to dość duży minus dla tego urządzenia!