Funkcjonariusze policji odkryli ogromną uprawę marihuany zlokalizowaną pod byłym teatrem w Deptford w południowo-wschodnim Londynie. Szacowana wartość produktu z nielegalnego źródła wynosi 40 milionów funtów. Do pomieszczenia, w którym uprawiano konopie prowadził 21-metrowy tunel wybudowany z pobliskiego domu.

Według źródeł Daily Mail farma konopi mogła być używana przez ponad dekadę i zarabiać ponad 4 milionów funtów rocznie.

Baner Reklamowy

Być może cały proceder by trwał w najlepsze, gdyby nie wezwanie z powodu „próby włamania” do pobliskiego domu. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce weszli do mieszkania w celu oględzin. Jeden z nich dostrzegł, że pod podłogą w łazience znajduje się pusta przestrzeń i nie mogła to być piwnica. Po dalszych oględzinach odkryto, że w podłodze jest zejście do tunelu, prowadzącego na prywatny parking oraz piwnicy starego teatru, gdzie prowadzona była uprawa.

Mężczyzna mieszkający obok stwierdził, że celowo wybrano piwnice teatru, gdyż nie ma aktualnie do niej publicznego wejścia. Po teatrze zostały fundamenty, aktualnie stoją na nich sklepy.

„Samo myślenie o tym, że działo się to obok nas od dziesięciu lat i nic nie zauważyliśmy, jest z pewnością zaskakujące. Byłem zszokowany”

„Moja żona i ja czasami słyszeliśmy coś, co brzmiało jak wiercenie. Nigdy nie trwało to długo, ale ściany na górze wibrowały. Nie mieliśmy pojęcia, co to jest, po prostu pomyśleliśmy, że to jakieś prace budowlane w pobliżu – to ruchliwa droga”. – dodaje.

Oficjalny komunikat rzecznika londyńskiej policji brzmi: 1 października funkcjonariusze zostali wezwani pod wskazany adres po doniesieniach o zakłóceniach. Odkryli dużą liczbę konopi indyjskich wraz ze sprzętem wykorzystywanym do uprawy konopi na obszarze położonym pod nieruchomością. Trzech mężczyzn w wieku 28, 45 i 47 lat oraz 36-letnia kobieta zostali aresztowani pod zarzutem uprawy konopi indyjskich.

https://twitter.com/newsypeople/status/1191265518759665664