Na terenie jednej z działek rekreacyjnych w gminie Nowe (powiat świecki) pojawił się poważny problem, z którym musieli zmierzyć się dzielni dzielnicowi z miejscowego komisariatu policji. Policjanci ujawnili kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Była to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja, która wymagała podjęcia odpowiednich i natychmiastowych działań.

W środę, 2 lipca, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowem, po otrzymaniu informacji, że na terenie działek letniskowych znajduje się uprawa konopi. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę wskazanego przez „dobrą dusze” terenu. Po dokładnym przeszukaniu działki, odkryli kilkanaście roślin konopi indyjskich o różnym stadium wzrostu, które rosły za drewnianą pergolą. Niestety nie pomogło to w ukryciu roślin przed wścibskimi donosicielami.

Baner Reklamowy

Właścicielką działki oraz uprawy okazała się być 59-letnia kobieta, która tłumaczyła, że uprawia je dla celów leczniczych. Jednakże, kwestia legalności tego przedsięwzięcia o znikomej szkodliwości społecznej będzie musiała zostać rozstrzygnięta przez sąd. Niestety starszej pani grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.