Starsze małżeństwo nabyło na rynku lokalnym masło, które według sprzedawcy miało złagodzić bóle stawów. Po spożyciu tego produktu, zarówno kobieta jak i mężczyzna poczuli się źle i zostali hospitalizowani. Niespodziewanie, masło zawierało w sobie THC.

Policjanci dyżurni z komisariatu w Wyszkowie (woj. mazowieckie) zostali powiadomieni o tej niecodziennej sytuacji przez lekarza z oddziału ratunkowego miejscowego szpitala. Ze zgłoszenia wynikało, że szpital przyjął 66-letnią mieszkankę Wyszkowa, u której wykryto obecność marihuany w organizmie. – donosi serwis polsat.pl

Baner Reklamowy

„Komunikacja z kobietą była utrudniona, miała obniżone ciśnienie krwi i symptomy szoku” – powiedział Komisarz Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

„Sytuacja była poważna, gdyż okazało się, że 64-letni mąż kobiety został przetransportowany do szpitala w Wołominie z podobnymi objawami” – dodał.

Para staruszków posmarowała magicznym masełkiem ulubione owsiane ciasteczka, które później schrupali.

„Gdy 66-latka poczuła się lepiej, wyznała funkcjonariuszom, że wraz z mężem upiekła ciasteczka owsiane, na które posmarowali masło zakupione na miejscowym targowisku” – powiedział rzecznik prasowy. „Miało to pomóc na problemy związane z bólami stawów” – dodał.

Kryminalni z Wyszkowa podjęli się sprawy i udali się do szpitala, aby dowiedzieć się, skąd seniorzy zdobyli narkotyki. Okazało się, że „lecznicze” masło zawierało marihuanę, a zawarte w niej THC było przyczyną problemów zdrowotnych pary.

Trwają czynności mające na celu ustalić, z którego straganu pochodzi magiczne, przeciwbólowe masełko.