Grecki miliarder Alkiviades David został aresztowany przez władze po przeszukaniu prywatnego samolotu. We wnętrzu funkcjonariusze znaleźli marihuanę wartą około 1 miliona funtów. Członkowie Jednostki Antynarkotykowej znaleźli około 5000 roślin konopi, nieznaną liczbę nasion i inne produkty na bazie konopi.

Baner Reklamowy

W prywatnym odrzutowcu greckiego miliardera znaleziono marihuanę o wartości 1 miliona funtów!

50-letni miliarder i przedsiębiorca, został aresztowany na karaibskiej wyspie St. Kitts po tym, jak jego samolot został zatrzymany przez funkcjonariuszy celnych na międzynarodowym lotnisku Roberta L. Bradshawa. David został oskarżony o posiadanie, przemyt i zamiar handel marihuaną.

Alkiviades David jest członkiem rodziny Leventis, która prowadzi największą w Europie komercyjną działalność oferującą usługę butelkowania. Fuzja z gigantem napojów bezalkoholowych Coca-Cola zwiększyła wartość netto rodzinnego przedsiębiorstwa do 4,6 miliarda funtów. Majątek netto samego Davida szacuje się na około 2,6 miliarda funtów.

Prawnika Davida w udzielanym wywiadzie dla Manx Radio powiedział, że władze zostały poinformowane o konopiach obecnych na pokładzie, jeszcze przed wylądowaniem prywatnego samolotu. Powiedziano im, że rośliny są konopiami przemysłowymi, co oznacza, że nie są psychoaktywne i dlatego są legalne. Jednak urzędnicy nie zgadzają się z tym twierdzeniem.

Uważa się, że rośliny konopi są przeznaczone dla nowej medycznej firmy konopnej Davida na Karaibach o nazwie SwissX. To nowe przedsięwzięcie specjalizuje się w produktach kannabidiolowych (CBD).

David zapłacił kaucję w wysokości 30 000 USD i został zwolniony, jednak jest zobowiązany codziennie zgłaszać się do posterunku policji w zatoce Frigate.

To nie pierwszy raz, kiedy David miał styczność z prawem. W zeszłym miesiącu kazano mu zapłacić byłemu pracownikowi 8,5 miliona funtów za zwolnienie z pracy będące konsekwencją odmowy wykonywania czynności seksualnych.