Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz ogłosił, że jego ugrupowanie utworzyło parlamentarny zespół zajmujący się kwestią legalizacji marihuany. W trakcie konferencji prasowej w Sejmie zachęcał innych posłów z różnych opcji politycznych do dołączania, podkreślając zgodność postulatów Konfederacji.

Marihuana medyczna jest w Polsce legalna już od lipca 2017 roku, ale dostępna wyłącznie na receptę. Niestety wciąż czekamy na złagodzenie prawa dotyczącego rekreacyjnego stosowania tej używki.

Baner Reklamowy
Jesteśmy wolnościowcami i uważamy, że każdy dorosły człowiek co do zasady może robić wszystko, nawet sobie szkodząc, dopóki nie narusza wolności drugiego człowieka. Na tym polega różnica między dorosłym i dzieckiem, że dziecku można coś zakazać, żeby sobie nie zrobiło krzywdy, a dorosły to jest ktoś, kto sam decyduje, co zrobić ze swoim życiem i ponosi za to odpowiedzialność  – stwierdził Berkowicz. Podczas przemówienia zaznaczył różnicę między dorosłymi a dziećmi, argumentując, że dorosłym należy pozwolić na swobodę decyzji dotyczących własnego życia.

Mimo prób, poprzedniemu zespołowi, na czele z Beatą Maciejewską i który tworzony był głównie z członków Lewicy, nie udało się wywalczyć nic w związku z legalizacją marihuany.

W kontekście uzasadnienia powołania nowego zespołu ds. legalizacji marihuany, poseł Konfederacji podkreślił, że odrzucenie tej zasady traktuje obywateli jak dzieci, co jest niezgodne z duchem wolności. Zaznaczył również, że kara więzienia za posiadanie i używanie marihuany jest według niego irracjonalna, szkodliwa i nieludzka. Berkowicz wyraził nadzieję, że obecna zmiana władzy przyniesie realne postępy w tej kwestii.

„Zapraszamy do dołączania wszystkich posłów innych opcji politycznych, którzy zgadzają się z naszymi postulatami” – podkreślił Berkowicz.

„Uważamy, że kara więzienia za posiadanie, używanie marihuany jest głupia, szkodliwa, nieludzka”. Jest przejawem totalniactwa państwa – zaznaczył Berkowicz.

Odnośnie legalizacji oraz obłożeniem marihuany akcyzą, podczas swojego przemówienia w Sejmie zabrał głos również inny przedstawiciel Konfederacji – Sławomir Mentzen. Część jego wypowiedzi możecie wysłuchać poniżej.

Oczywiście pan Mentzen nie powiedział nic nowego, co byłoby tajemnicą i wątpimy, że te teatralne (polityczne) przemówienie jakkolwiek wpłynie na legalizację marihuany w Polsce, to po cichu mamy jednak nadzieję, że ten rok będzie w tej kwestii przełomowy.