Centralne Biuro Śledczege Policji (CBŚP) z Poznania chwali się swoim kolejnym „sukcesem”. Tym razem funkcjonariusze ujawnili spore ilości suszu konopi indyjskich, które ukryte były w transporcie koncentratu pomidorowego.

W trakcie akcji, policjanci przejęli aż 120 kg marihuany, ukrytej w ładunku koncentratu pomidorowego sprowadzonego z Hiszpanii. Zaskakujące jest to, że susz był sprytnie schowany w siedmiu 246-litrowych beczkach między beczkami z koncentratem pomidorowym.

Baner Reklamowy

Według informacji udostępnionych przez funkcjonariuszy CBŚP, celem przemytników było wprowadzenie znacznych ilości marihuany na rynek Wielkopolski.

Susz ukryto w 246 litrowych beczkach. (fot. CBŚP)

Na tę chwilę zatrzymany został kierowca ciężarówki, który został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i stawiono mu zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu i próby wprowadzenia na rynek znacznych ilości środków odurzających. Sąd postanowił aresztować mężczyznę na trzy miesiące, a grozi mu nawet 20-letnina odsiadka.

Policjanci już teraz zapowiadają, że to nie koniec akcji. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań, głównie w kontekście identyfikacji organizatorów przemytu oraz ich współpracowników i kontrahentów. Walka z nielegalnym przemytem marihuany wciąż pozostaje jednym z priorytetów służb policyjnych, mimo, że w wielu europejskich krajach została ona zdekryminalizowana, a niektóre kraje takie jak Niemczy czy Czechy stawiają kolejne kroki w kierunku legalizacji.

Obejrzyj materiał z udaremnienia przemytu: