Wielu z Was zapewne słyszało i zaciekawiło czym jest tak zwany charas, potocznie określany jako „Finger Hash”. W tym artykule zdradzimy skąd pochodzi i w jaki sposób powstaje.

Co to jest charas?

Otóż „Charas” jest to gatunek haszyszu, który pozyskiwany jest metodą pocierania między dłońmi świeżych, żywych kwiatów konopi, tak aby materiał z gruczołów żywicznych rośliny osadzał się na dłoniach.

Baner Reklamowy

Gdy uważamy, że ilość zgromadzona na skórze naszych dłoni jest wystarczająca, pocieramy intensywnie obie dłonie o siebie, dzięki czemu żywica zaczyna łączyć się w „ruloniki”, które też stają się finalnym, gotowym do spożycia produktem.

4t6z0506_dxo-66ui5insqxgc0wgcggk0k4800-1ti1s245m2lco8ocwcc00swcs-th

Skąd pochodzi charas aka finger hash?

Charas odgrywa ważną i często integralną rolę w kulturze i rytuałach niektórych sekt religii hinduskiej, zwłaszcza wśród Shiva’s (Bóstwo). Nazwa jak i samo zapoczątkowanie pozyskiwania charasu pochodzi właśnie z rejonów Indii, Nepalu czy Pakistanu gdzie od wieków towarzyszy miejscowej ludności.6075934786_b7f3881d2d_b

Metoda ta nie zabije rośliny, ale może narazić ją na silny stres, co może skutkować chwilową blokadą w rozwoju lub hermieniem naszej pociechy. Nie bójcie się więc eksperymentować, róbcie charas i dzielcie się swoimi opiniami i uwagami na ten temat w komentarzach.