Wielu z Was zapewne słyszało i zaciekawiło czym jest tak zwany charas, potocznie określany jako „Finger Hash”.

Otóż „Charas” jest to gatunek haszyszu, który pozyskiwany jest metodą pocierania między dłońmi świeżych, żywych kwiatów konopi, tak aby materiał z gruczołów żywicznych rośliny osadzał się na dłoniach.

Gdy uważamy, że ilość zgromadzona na skórze naszych dłoni jest wystarczająca, pocieramy intensywnie obie dłonie o siebie, dzięki czemu żywica zaczyna łączyć się w „ruloniki”, które też stają się finalnym, gotowym do spożycia produktem.

4t6z0506_dxo-66ui5insqxgc0wgcggk0k4800-1ti1s245m2lco8ocwcc00swcs-th

Historia

Charas odgrywa ważną i często integralną rolę w kulturze i rytuałach niektórych sekt religii hinduskiej, zwłaszcza wśród Shiva’s (Bóstwo). Nazwa jak i samo zapoczątkowanie pozyskiwania charasu pochodzi właśnie z rejonów Indii, Nepalu czy Pakistanu gdzie od wieków towarzyszy miejscowej ludności.6075934786_b7f3881d2d_b

Metoda ta nie zabije rośliny, ale może narazić ją na silny stres, co może skutkować chwilową blokadą w rozwoju lub hermieniem naszej pociechy. Nie bójcie się więc eksperymentować, róbcie charas i dzielcie się swoimi opiniami i uwagami na ten temat w komentarzach.