Frisian Dew z Dutch Passion to jedna z tych odmian które mimo że nie mają w sobie nic specjalnego to jednak wrócę do niej z przyjemnością chociażby na ilość plonu jakim mnie obdarowała i działanie które bardzo mi pod pasowało.

Roślina mimo dość późnego wysadzenia jej na dwór(zwykle robię to między 10-15 maja) osiągnęła duże rozmiary(2m na szerokość i około 1.6m wysokości dzięki treningowi LST) i obdarowała mnie około 200 gramami konopnego suszu. Dzięki używaniu jedynie organicznych nawozów od momentu pokazania pierwszych włosków przez roślinę smak był bardzo przyjemny a popiół jasny( im jaśniejszy popiół tym lepiej – oznacza to że w paleniu nie ma pozostałości nawozów). Roślina rosła w przydomowym ogródku, ale uprawa „na dziko” również bardzo jej pasuje(sprawdzone na innej sztuce). Łatwo daje duży plon co najmniej zadowalającej jakości i dużej mocy. Rozwija się bardzo szybko, przyrost masy zielonej widać wręcz z dnia na dzień. Odmiana ta jest bardzo odporna na szkodniki, pleśń oraz warunki atmosferyczne. Warta polecenia.

Baner Reklamowy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odmiana: Frisian Dew (zielone feno)

Breeder: Dutch Passion

Typ uprawy: outdoor

Czas uprawy: pestka trafiła do wody końcem maja, sadzonka wysadzona była 30maja na out. Zbiory przypadły na połowę października.

Czas zbioru: połowa października

Treningi: LST + palikowanie ciężkich gałęzi jako zabezpieczenie przed połamaniem.

Nawozy i podłoże: Ziemia ogrodowa + perlit + dolomit + azofoska. Na wegu szła azofoska, na flo cały zestaw organicznych koksów( po odbudowaniu mikro-życia w glebie). Głównie herbatki aktywowane z BatGuano.

Ilość plonu: 200g z krzaka

Odporność na pleśń: Dość wysoka, zaledwie kilka ognisk pleśni.

Struktura kwiatu: Średnio zbite, przeciętnie/dość obficie pokryte trichomami.

Zapach: Skunkowy, słodki i mdlący. Żadnych fajerwerków.

Smak: Po prostu słodki, nawet spoko dzięki zastosowaniu organicznych nawozów przez cały okres indukcji i FLO.

Moc: Spora, początkujących kładło do spania. Dość ciężka indica, ale do ogarnięcia. Osobiście szybko przyzwyczaiłem się do niej i z tego co pamiętam nie powodowała zbytniego skamienienia ale bardzo miły relaks.

Ogólna ocena: 7/10 w skali OUTDOOR

Frisian Dew
Frisian Dew
Frisian Dew
Frisian Dew

Frisian Dew
Frisian Dew