W dzisiejszym artykule uwagę skupimy na najnowszych odmianach nasion marihuany znanego na całym świecie producenta – Royal Queen Seeds. W katalogu tego breedera pojawiło się kilka nowych pozycji, które warto przedstawić wam przy okazji zbliżającego się sezonu.

Royal Queen Seeds jest szanowaną i cenioną na całym świecie marką zajmującą się hodowlą i selekcją najlepszych genetyk konopi w celu produkcji nasion najwyższej jakości.

Baner Reklamowy

Co jest specjalnego w nowych odmianach nasion marihuany?

Niedawno breeder poszerzył swoją ofertę o kolejne, świeże nowości, o których postanowimy napisać wam jak najwięcej. Royal Queen Seeds nie zapomniał oczywiście o odmianach fotoperiodycznych, ani o tych zakwitających automatycznie (autoflowering). W ofercie pojawiła się również nowość, w której dominującym kannabinoidem jest CBG.

Wedding Crasher to szczep, który powstał na wskutek skrzyżowania bardzo docenianego Wedding Cake z Purple Punch, którego unikatowy profil terpenów zadecydował o wyborze przez hodowców właśnie tej odmiany. Właśnie dlatego Wedding Crasher bogaty w bardzo intensywne aromaty bardzo często wybierany jest przez artystów zajmujących się ekstrakcją koncentratów. Kwiaty szczycą nas winogronowo-waniliowym aromatem. W dymie wyczuwalne są słodki dym z jagodowym posmakiem.

Po za wspaniałym bukietem aromatów, Wedding Crasher potrafi zaskoczyć również swoją potęgą. Stężenie THC może sięgać nawet 21%, co klasyfikuje szczep jako wybór dla bardziej doświadczonych konsumentów. Dzięki praktycznie równomiernemu stosunkowi genetyki (55% Sativa/45% Indica) jej działanie pobudza energie oraz kreatywność, jednocześnie odprężając całe ciało. Mimo, że „Wedding Crasher” oznacza osobę, która nie została zaproszona na wesele, to bez wątpienia świetna opcja na imprezę, która wręcz „porywa do tańca” lub aby aktywnie i wesoło spędzić czas ze znajomymi.

W ogrodzie Wedding Crasher może osiągnąć nawet 200cm wysokości. W warunkach indoor rośliny osiągają ok. 150-180cm wysokości. Warto zatem zaplanować uprawę tak, by nie zabrakło miejsca w namiocie. Pozwoli to maksymalnie rozwinąć skrzydła roślinom, których obfity plon wynagrodzi ciężką pracę. Zbiór szacuje się na ok. 500g/m2 w warunkach wewnętrznych oraz ok. 600g z rośliny pod gołym niebem.

Kolejną nowością w tej kategorii jest Royal Runtz. Odmiana rodem z Kalifornii, która bez wątpienia w ostatnich latach zdobyła uznanie koneserów z całego świata. Z pewnością jest tak z powodu rodziców odmiany Royal Runtz, jakimi są sławne już Gelato oraz Zkittlez. Dzięki starannej selekcji hodowców z Royal Queen Seeds, Royal Runtz jest idealnie zbalansowaną hybrydą (50% indica/50% sativa).

Wysokie stężenie THC, które może osiągać nawet do 27% gwarantuje odlot na najwyższym poziomie. Jest to gratka dla doświadczonych stonerów. Royal Runtz zapewni ci wbijający w fotel relaks całego ciała oraz szalenie dobry humor. Początkującym palaczom wystarczą dosłownie dwa machy, aby poczuć błogi stan.

Aromat, którym Royal Runtz muska nasze zmysły definitywnie przypomina sałatkę egzotycznych owoców. Również smak bogaty jest w owocowe nuty, więc z pewnością będziesz delektować się każdym kolejnym buchem. Również w dymie wyczuwalne są słodkie nuty leśnych owoców.

Odmiana może również znacznie pobudzić apetyt. Warto wcześniej zapewnić sobie ulubione przekąski, choć po sesji z Royal Runtz nawet z najprostszych czipsów wydobędziesz najgłębsze smaki.

Royal Runtz jest również świetnym wyborem dla ogrodników z racji swojego obfitego plonu, którym growerzy cieszą się równie w przypadku upraw wewnętrznych jak i zewnętrznych. Okres kwitnienia wynosi od 8 do 9 tygodni. Odmiana jest naprawdę odporna na trudne warunki atmosferyczne, więc nawet mniej doświadczeni growerzy nie powinni mieć z nią większych problemów. Średni plon w uprawie indoor waha się w granicach od 450-500g/m², przy czym rośliny osiągają do 130cm wysokości. W przypadku upraw outdoor sugeruje się docelowo stosowanie dużych pojemników. Rośliny pod gołym niebem mogą osiągać do 180cm wzrostu, a zbiór oscyluje w granicach 500g z jednej rośliny!

Odmiany autoflowering

W stacji Royal Queen Seeds zagościły również nasiona nowych odmian zakwitających automatycznie, którym oczywiście przyjrzeliśmy się nieco bliżej.

Oferta powiększyła się o trzy odmiany autoflowering, a na pierwszy ogień weźmiemy Purple Punch Auto. Szczep ten składa się z 75% genów indica, 20% sativa oraz 5% genów ruderalis. Jest połączeniem fotoperiodycznej Purple Punch z automatycznie zakwitającym Old Skunk. Jako „automat” nowej generacji, w kwestii jakości i ilości plonów, nie odbiega od swojej klasycznej wersji.

Purple Punch Auto podobnie jak jej starsza siostra oferuje naszym zmysłom słodkie, cukierkowe aromaty, którym towarzyszy świeża jagodowa nutka.

Jak jaki oferuje nam Purple Punch Auto jest bez wątpienia mocno fizyczny, wręcz kanapowy, idealne na długie wieczory z Netflixem. Stężenie THC oscyluje w granicach 19% gwarantuje intensywne doznania. W gęstym dymie, podobnie jak w zapachu wyczujemy słodką kompozycje jagód z delikatnie odświeżającym posmakiem.

W kwestii uprawy Purple Punch Automatic bez wątpienia trafia w kategorię roślin bardzo odpornych i silnych genetycznie. Oparta na Old Skunk genetyka sprawa, że jest to roślina niewymagająca, a zarazem bardzo produktywna. W warunkach indoor osiąga do 100cm wzrostu, dając przy tym szansę na zbiór w granicach 350 do nawet 400g/m². W przypadku upraw zewnętrznej rośliny rośliny rosną niedużo wyższe, bo do maksymalnie 120cm. Plon z jednej rośliny może wynosić do 150 gramów.

Teraz przyszła kolej na odmianę, której na samą myśl cieknie nam ślinka. Watermelon Automatic to pełna słodkich terpenów odmiana oferująca wszystko to, czego pragną i ogrodnicy i sami konsumenci.Duże zbiory, unikalny bukiet aromatów, wysokie stężenie THC, które osiąga do 20%, a także delikatna zawartość CBD, które

Wyjątkowy, tropikalny aromat Watermelon Automatic zawdzięcza swoim rodzicom; Tropicana Cookies i Lemon OG, bogatych w cytrysowe, owocowe i ziemisto drzewne terpeny, oraz uważnej hodowli breederów z Royal Queen Seeds. Połączenie tych dwóch odmian oraz staranna selekcja pozwoliły uzyskać arbuzowy profil terpenowy z cytrusami w tle. W składzie genetycznym Watermelon Automatic znajdziemy 75% indica, 20% sativa i 5% ruderalis.

Palacze cenią sobie wyjątkowe walory aromatyczne i smak szczepu Watermelon Automatic. Wyjątkowo słodki, a zarazem orzeźwiający aromat kwiatów sprawia, że ma się ochotę nie zapalić, a zwyczajnie je zjeść! Szczep zapewnia mocne efekty psychoaktywne oraz przyjemny relaks ciała.

W ogrodzie dobrze zadbana roślina oferuje spore duże zbiory naprawdę wysokiej jakości towaru, który z pewnością zadowoli każde podniebienie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom Watermelon Automatic jest łatwa do ukrycia w krzewach lub na balkonie czy tarasie. W przypadku upraw zewnętrznych rośliny mogą osiągać ok 120cm. Plon z jednej rośliny szacuje się na około 100 gramów. W przypadku, gdy decydujemy się na uprawę wewnętrzną, możemy spodziewać się roślin o wysokości od 70 do 110cm. Na metr kwadratowy szacuje się około 500 gramów suszu.

W dobie intensywnych prac nad rozwojem i selekcją odmian stricte medycznych, bogatych CBD oraz niższą zawartość THC, nie mogło zabraknąć odmiany bogatej w inny, doceniany w ostatnim czasie kannabinoid – CBG.

Breederzy z Royal Queen Seeds podjęli się próby stworzenia odmiany o wysokiej zawartości CBG, co udało im się bez wątpienia w wysokim stylu. Ich dziełem jest Royal CBG Automatic, który składa się w 75% z genów sativa, 20% indica oraz 5% ruderalis.

Royal CBG Automatic to odmiana, która pozwoli zrelaksować i wyciszyć się bez mocnego odurzania, które dla niektórych pacjentów jest po prostu jedynie zbędnym skutkiem ubocznym. Stężenie CBG w odmianie wynosi około 6-8%, z kolei poziom THC nie powinien przekraczać 0,09%. Jest więc odmianą na cały dzień, która nie wprowadzając w stan odurzenia znakomicie niweluje stres i poprawia nastrój. Palacze w jej aromatycznym bukiecie wyczuwają ziemisto waniliowe nuty.

Dla Ogrodników chcących zachować dyskrecję Royal CBG Automatic jest strzałem w dziesiątkę. W przypadku upraw zewnętrznych rośliny osiągają maksymalnie metr wysokości, więc łatwo ukryć je np. w przydomowym ogrodzie. Również aromat nie jest zbyt intensywny, co nie będzie przyciągało uwagi i niechcianych intruzów. Ciekawostką jest, że Royal CBG Automatic lepiej radzi sobie w chłodniejszym klimacie. Plon nie jest zbyt oszałamiający, ale 30-50 gramów z rośliny powinno w zupełności wystarczyć. W sztucznych warunkach rośliny rosną do ok. 90cm. Rośliny idealnie nadają się do mniejszych namiotów czy szafek. Plon na indoor może sięgać od 350 do 450 g/m².