W dniu dzisiejszym swoją premierę miała książka zatytułowana „Komu pomaga medyczna marihuana?”, której autorką jest Dorota Rogowska-Szadkowska. Książka dokładnie opisuje jakie korzyści przynosi terapia medyczną marihuaną w przypadku różnych chorób i schorzeń, ale także pozwala czytelnikowi poznać tę roślinę nie od podszewki, a od korzenia.

Komu pomaga medyczna marihuana?” to książka dzięki której czytelnik może poznać samą roślinę konopi, czym w ogóle jest medyczna marihuana, oraz w jaki sposób i co jest odpowiedzialne za medyczne właściwości tych wspaniałych roślin.

Baner Reklamowy

W książce znajdziemy treściwe opisy i przykłady chorób i schorzeń, na które pozytywne działanie marihuany medycznej zostało poparte badaniami naukowym. Ponadto znajdziemy w niej między innymi listę leków zawierającą konopie czy informacje o statusie prawnym konopi w innych krajach.

Autorką książki jest Dorota Rogowska-Szadkowska – doktorka nauk medycznych. Współtworzyła jeden z pierwszym w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS. Napisała ponad sto publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących różnych aspektów HIV/AIDS. W 2016 roku opublikowała książkę „Medyczna marihuana. Historia hipokryzji”. Za publikacje odpowiadania wydawnictwo Krytyka Polityczna.

Nową książkę zatytułowaną „Komu pomaga medyczna marihuana?” można zamówić ze strony wydawnictwa klikając tutaj.