Kinowa premiera polskiego filmu o medycznej marihuanie -"Podziemie Nadziei"
Reklama na 420 Polska

Podziemie Nadziei to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o medycznej marihuanie w Polsce. Już 12 kwietnia o godzinie 19.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbędzie się premiera kinowa produkcji Jana Bluza. Film zdobył Nagrodę Publiczności na 18. MFF Watch Docs. W kolejnych miesiącach film będzie emitowany na pokazach w kilkunastu miastach Polski.

Choć fakty są jednoznaczne, leczenie marihuaną wciąż wzbudza w naszym kraju sporo emocji. Obraz w reżyserii Jana Bluza przedstawia środowisko zwolenników medycznej marihuany – od chorych i ich rodzin, poprzez lekarzy zalecających terapię konopiami.

Z racji iż Polska prowadzi jedną z najsurowszych polityk antynarkotykowych w Unii Europejskiej, dostęp do medycznej marihuany jest znacznie ograniczony. Pacjenci legalnie kwalifikujący się do terapii konopiami stanowią odsetek. Tych, którzy muszą to robić nielegalnie jest znacznie więcej…

Reklama na 420 Polska

W 2017 roku Polska zalegalizowała użycie marihuany do celów leczniczych, jednak dostępność produktu w aptekach jak już wcześniej pisaliśmy – jest znikoma. Pacjenci muszą zaopatrywać się w leki na czarnym rynku, bądź nielegalnie uprawiać marihuanę. Polskie sądy traktują takie osoby nie jak pacjentów, a użytkowników narkotyków. Za uprawę marihuany możemy zostać skazani niczym przestępcy produkujący twarde narkotyki.

Zachęcamy do obejrzenia poruszającego trailera „Podziemie Nadziei”

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska