Policjanci z Legnicy w jednym z mieszkań na terenie gminy Prochowice ujawnili plantację marihuany, która została okrzyknięta mianem „profesjonalnej” według legnickiej policji oraz serwisu legnica.naszemiasto.pl. 44-letnia właścicielka roślinek usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Z uzyskanych przez dzielnicowego informacji wynikało, że kobieta w swoim mieszkaniu oraz przydomowym ogródku prowadzi profesjonalną uprawę marihuany – powiedziała nam Jagoda Ekiert z legnickiej komendy policji. – W wyniku zaplanowanych działań przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dokonano zatrzymania 44-latki w miejscu jej zamieszkania.

Baner Reklamowy

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz ogródka należącego do kobiety, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 24 sadzonki konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju. – Ponadto, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili blisko pół kilograma suszu roślinnego, z którego można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji handlowych narkotyku – dodaje policjantka.

Z zabezpieczonego „suszu” według funkcjonariuszy można byłoby otrzymać około 1000 porcji handlowych marihuany.

W tej sprawie zatrzymano 44-letnią właścicielkę uprawy, mieszkankę gminy Prochowice, której postawiono już zarzuty związane z łamaniem przepisów  Za posiadanie odrobiny łodyg i liści, oraz kilku marnych roślinek grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.