Często spotykamy się z pytaniem na temat tego, czy kief można waporyzować. W tym artykule odpowiemy na te pytanie, a także postaramy się podpowiedzieć, w jaki sposób zabrać się za waporyzację kiefu.

Co to jest kief?

W skrócie, kief to produkt poboczny konopi, który należy do kategorii koncentratów lub produktów haszyszowych.

Baner Reklamowy

Oddzielając trichomy od części zielonej uzyskujemy beżowo-zielonkawą, sproszkowaną substancję, którą w rzeczywistości tworzą maleńkie kawałki żywicy odseparowanej od części roślinnej. Często można je zobaczyć na dnie słoików, w których były przetrzymywane kwiaty lub w dolnych częściach wielokomorowych młynków do ziół.

Bardziej szczegółowo na temat tego czym jest kief, jak go pozyskiwać, przetwarzać i wykorzystać przeczytasz w innym naszym artykule.

Czy kief jest mocny?

Jeżeli chodzi o siłę działania to jest ona znacznie wyższa niż standardowe kwiaty, których poziom THC rzadko przekracza 25% natomiast 60% stężenie kiefu nie powinno nikogo dziwić. Podobnie sprawa ma się przy kwiatach bogatych w CBD, stężenie tego kannabinoidu w kiefie potrafi być kilka razy wyższe. Wszystko to sprawia, że jesteś w stanie uzyskać ten sam lub znacznie wyraźniejszy efekt terapeutyczny czy rekreacyjny zużywając znacznie mniejsze ilości materiału.

Mówiąc najprostszymi słowami, kief jest najwyższą formą naturalnie skoncentrowanej marihuany, ponieważ powstaje praktycznie samoczynnie, także bez użycia specjalistycznego sprzętu lub użycia chemikaliów. Jest on w 100% naturalny, super mocny i bardziej wyrafinowany niż przeciętny produkt kwiatowy.

Gdzie znajdziesz kief?

Tak jak pisaliśmy na początku wpisu – jeżeli masz topki – masz kief. Odseparowanie trichomów od całego materiału roślinnego nie jest trudne, wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni młynek do ziół, który będzie miał możliwość przesiania pyłku, który odczepia się od kwiatów podczas mielenia przez siateczkę z bardzo małym oczkiem – pozwala to zebrać kief w ostatniej komorze młynka i wykorzystanie go w późniejszym czasie według swoich preferencji. Tą metodą często uzyskujemy kief z dodatkowym materiałem roślinnym, który może przelecieć przez drobne oczka siatki dlatego ważne jest aby wybrać odpowiedni grinder.

Istnieją jednak bardziej profesjonalne i efektywne metody uzyskania tego drogocennego pyłku poprzez używanie specjalnie skonstruowanych do tego celu drewnianych skrzyni z ekranami filtrującymi, takie pudełka nazywane są „Kief Box”.

Czysty kief zawiera tylko maleńkie główki trichomów, bez materiału roślinnego i „nóżek”, które może zawierać produkt niższej jakości. Bardzo czysty kief jest powszechnie określany jako „przesiew 99%”. Oznacza to, że produkt zawiera 99% czystych główek trichomów i znikomą ilość cząstek roślinnych.

Waporyzowanie kiefu

Większość ludzi pali kief mieszając go ze zmielonymi kwiatami czy nawet samym tytoniem. Kief można przypalać w fajce wodnej czy fifce. Podczas konsumpcji należy zachować ostrożność, przypominamy, że kief jest znacznie mocniejszy niż kwiaty. Jeśli cybuch od Twojego bonga jest duży pamiętaj, że lepiej użyć kilka razy mniejszych ilości niż raz przesadzić.

Większość entuzjastów marihuany twierdzi, że nie można waporyzować kiefu argumentując to złym posmakiem i zatkanymi komorami waporyzatorów. Prawda jest taka, że do tej czynności należy podejść z odpowiednią techniką, a cały proces będzie bardzo przyjemny.

W wielu przypadkach producenci waporyzatorów dołączają do zestawów specjalne podkładki lub komory do waporyzacji haszu i koncentratów.

Jeżeli jednak nie posiadasz takiej podkładki, to jednym ze sposobów na waporyzację kiefu jest zrobienie tak zwanej „kanapki”. Ułóż swój kief pomiędzy zmielonymi kwiatami konopi podczas pakowania komory waporyzatora.

Inną opcją może być wykorzystanie wlókna konopnego, i tu również w komorze układamy kolejno; włókno, kief, wlókno, tworząc coś w rodzaju „kanapki”.

Czy można zrobić vape liquid z kiefu?

Nieco bardziej zaawansowaną opcją jest zmiana kiefu w liquid i używanie go w specjalnie przystosowanych do tego waporyzatorach.

Będziesz potrzebować dwóch dodatkowych składników, aby zamienić kief w liquid do waporyzacji. Roślinna gliceryna i glikol propylenowy. Oba te składniki można kupić online w całkiem przystępnych cenach.

Będziesz także potrzebował filtra do kawy, kilku strzykawek, garnuszka i mniejszego rondelka – oraz oczywiście pożądaną ilość kiefu.

Umieść rondelek na garnku wypełnionym wodą, aby powstało podwójne dno następnie do mniejszego rondelka dodaj glicerynę roślinną i glikol propylenowy w stosunku 1:1 oraz zagotuj wodę w większym garnuszku. Dodaj swój kief do uzyskanej mikstury i pozwól aby całość rozpuściła się w mieszance glikolu i gliceryny stale mieszając składniki aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Możesz dodać swój ulubiony aromat, taki jak używa się w przypadku e-papierosów ale ten krok nie jest konieczny. Po dodaniu aromatu pozostaw naszą miksturę na ogniu jeszcze przez kilka sekund. gdy całość będzie gładka, wlej miksturę do filtra do kawy umieszczonego nad filiżanką, aby odfiltrować niepotrzebne cząsteczki.

Poczekaj aż cała mieszanka ostygnie, następnie za pomocą strzykawki napełnij wkład waporyzatora. Ważne jest aby nie czekać aż płyn ostygnie całkowicie ponieważ zgęstnieje i jego przelewanie może okazać się problematyczne.

Do wytwarzania tego typu liquidu zalecane jest używanie 99% czystego przesiewu, ponieważ jest to najczystsza możliwa forma kiefu. Używanie produktu o niższej jakości, który zawiera większą ilość materiału roślinnego może niekorzystnie wpłynąć na smak oraz zatykać wkład waporyzatora.

W jakiej temperaturze waporyzować kief?

Eksperymentując z waporyzacją kiefu zacznij od niskiej temperatury – około 190°C – to dobry początek, ponieważ nie chcesz zbyt szybko spalić wszystkich korzystnych składników znajdujących się w kiefie. Maksymalną preferowaną dla kiefu temperaturą odparowywania jest 210°C.

Możesz oczywiście eksperymentować z różnymi proporcjami ziół i kiefu, aby znaleźć taki zakres temperatur, który będzie spełniał twoje indywidualne preferencje.

Podsumowanie

Kief może być używany na różne sposoby w tym palenie, picie, jedzenie ale to co najbardziej nas interesuje po odpowiednim przygotowaniu może być również waporyzowany. W tym artykule staraliśmy się przedstawić wam jak samodzielnie przygotować liquid do napełnienia wkładów, zachęcamy do spróbowania swoich sił w zabawie z tym cennym pyłkiem w domowym zaciszu, na pewno eksperyment przyniesie sporo frajdy i satysfakcji.