Od dziesięcioleci entuzjaści marihuany poszukują szczepów o wysokiej zawartości THC. U każdego, kto długo pali tolerancja na ten kannabinoid znacznie wzrasta, przez co zjarka nie jest już tak niesamowitym przeżyciem, jak pierwsze doświadczenia z zielonym dymkiem. Dlatego spożywanie szczepu konopi o ultra wysokiej zawartości THC daje nadzieje na przeniesienie z powrotem do ich błogich początków palenia.

Baner Reklamowy

Teraz, dzięki danym z legalnego rynku marihuany w stanie Waszyngton, ujawnił się wreszcie Święty Graal marihuany o wysokiej zawartości THC.

Panie i panowie, poznajcie Ghost OG.

Ghost OG jest odmianą wywodzącą się z OG Kush, osławionego szczepu High THC West Coast, głęboko osadzoną w kalifornijskiej kulturze marihuany. Sam OG Kush to jeden z najpopularniejszych szczepów na świecie, ale co ciekawe, fani marihuany konsekwentnie wystawiają lepsze recenzje Ghost OG niż OG Kush.

Ta hybryda, łącząca cechy indiki i sativy, jest dobrze znana z niezwykle silnego wpływu na ciało i umysł. W związku z czym, przy pierwszym kontakcie z tym cudem zaleca się raczej małe dawki.

Ghost OG zdobył wiele nagród Cannabis Cup za mocne efekty, słodki i cytrusowy aromat oraz matowy wygląd.

Według danych laboratorium Waszyngtona zawartość THC wynosi 28%.

To olbrzymia ilość THC, biorąc pod uwagę, że inne szczepy uznane za obfite w THC zazwyczaj wahają się wokół 20%.

Warto pamiętać, że ten 28% THC to zaledwie przeciętny wskaźnik, co oznacza, że trafić na egzemplarze o nieco niższej lub nawet nieco wyższej ilości THC. Ale jeśli szukasz szczepu o największej wartości THC, najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie Ghost OG.

Paradoksalnie, Ghost OG jest doskonałym wyborem dla pacjentów medycznych marihuany, które chcą leczyć wiele schorzeń, jak chociażby u osób z zaburzeniami takimi jak fibromialgia z uwagi na właściwości uśmierzające przewlekły ból. Tai hybrydowa mieszanka indiki i sativi znana jest również ze wzmagania gastrofazy, co czyni ją doskonałym wyborem dla pacjentów chcących zwalczać zaburzenia odżywiania lub przewlekły brak apetytu.

Wysoka zawartość THC sprawia również, że to idealny wybór dla osób pragnących odstresować się lub poradzić sobie z depresją lub lękiem.

A dzięki właściwościom indiki, osoby cierpiące na bezsenność mogą również używać tej odmiany, jako środka nasennego

Oczywiście, jest to szczep z najwyższym poziomem THC wśród odmian dostępnych w danych laboratoryjnych stanu Waszyngton. Możliwe więc, że istnieją inne odmiany o podobnym stężeniu THC w innych stanach lub krajach. Ale wiadomo gdzie ten rynek jest najlepiej rozwinięty, można więc uznać Ghost OG za pewnego rodzaju wyznacznik. A także gwarancję powrotu do przeszłości i czasów, kiedy jeden mach przenosił nas w zupełnie inny świat.

(źródło: Herb.co)